Galaxy Note II ve Galaxy S III için Android 4.4 KitKat Final Aşamasında

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2013 yılı amiral gemi modelleri Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için Android 4.4 KitKat güncellemesi dağıtımını dünyanın birçok noktasında tamamlayan Samsung’u sırada Galaxy Note 2’nin başını çektiği geniş bir cihaz yelpazesi bekliyor. Samsung Amerika bir süre önce konuya ilişkin resmi bir açıklama yayınlayarak Galaxy Note 2 ve Galaxy S III üçün de Android 4.4 KitKat güncellemesine kavuşacağını bildirmişti.

teknik destek

Justaboutphones sitesinin Samsung kaynaklarından elde ettiği yeni bir belge  ise Galaxy Note 2 ve Galaxy S III için Android 4.4 KitKat güncellemesinde sona gelindiğini gösteriyor. Her iki cihaz için final test süreci değerlendirilirken, dağıtımın nisan-mayıs döneminde gerçekleşeceği bildiriliyor. Güncellemeyi ilk alacak ülkelerin Polonya, Rusya ve Hindistan olması bekleniyor.

Galaxy Note 2’nin güncellemeyi almasına kesin gözüyle bakılıyor oysa Galaxy S III’ün uluslararası versiyonunda yer alan 1GB RAM’in Android 4.4 ve yeni nesil TouchWiz kullanıcı arayüzü için yeterli olmadığı iddia ediliyor. Samsung’un geliştirdiği TouchWiz arayüzü 3GB RAM ve 2GB RAM’e sahip cihazlarda dahi takılmalar yaşarken, ayrıca son dönemin giriş seviyesi akıllı cihazlarında dahi Android 4.4’ün yer alıyor olması, sorunun donanımla ilgisi olmadığını gösteriyor.  Güncelleme konusunda asıl sorunun Samsung’un güvenlik özelliği Knox’da yaşanıyor. Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinde Galaxy S III’te yer almayan özelliğin Android 4.4’te sisteme dahil edilip edilmeyeceği hala belirsiz.

Galaxy S III ve Galaxy Note 2’nin yanı sıra Galaxy Grand 2, Galaxy Mega 5.8/6.3 ve Galaxy Note 3 Neo için de Android 4.4 güncellemesi nisan-mayıs döneminde başlayacak.

JAP-GS3-N2-4.4.2

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir