Galaxy Note III, Android 4.3 ile AnTuTu Testinde Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Eylül ayında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde resmi tanıtımı gerçekleşecek Galaxy Note III cephesinden detaylar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde telefonun 13MP çözünürlüklü kamerası ile çekildiği iddia edilen bir fotoğraf ortaya çıkmıştı. İddiaya göre telefon şimdi de AnTuTu testinde göründü.

Galaxy Note III elde edilen görsele göre 27.914 puan elde etmeyi başarıyor. Söz konusu rakam şu an için elde edilen en yüksek değer olarak kaydedildi. Test raporunda elde edilen bilgilerden ilginç olanı ise telefonun Android 4.3 ile çalışmasıdır. Haziran ya da temmuz ayı içerisinde duyurulması planlanan güncelleme, şu an için Galaxy Note III üzerinde çalıştırılmakta.

Ayrıca telefonun test edildiği işlemcinin 1.6GHz frekans hızında olduğu görülüyor. Bu frekans hızında ve bu puanı elde edebilecek tek işlemci Galaxy S4’te de yer alan Exynos 5 octa’dan başkası değil. Yine test raporunda telefonun GT-N7200 olarak görüldüğünün altını çizelim. Galaxy Note (N7000) ve Galaxy Note II (N7100) olarak kodlandığı hatırlatıldığında, bir süre önce EXIF bilgileri ortaya çıkan görselde de telefon GT-N7200 olarak isimlendirildiği görülmüştü.

Galaxy Note III cephesinde Samsung tarafından teyit edilen tek bilgi, telefonun yılın ikinci yarısında resmiyet kazanacağıdır. Bunun dışında diğer detaylar hakkında herhangi bir bilgi aktarılmış değil. AnTuTu kriter puanları da resmi değer taşımaz; bu sebeple testlerin sahte olma ihtimali üzerinde de durmak gerekir. Karşılaştırma amacıyla Galaxy Note III’ün (27.914) elde ettiği puanı günümüzün en iyi Android ile çalışan akıllı telefonları ile yan yana getirelim.

GSM Insider, Nexus cihazları saymazsak, Galaxy Note III’ün Android 4.3 ile çalışan ilk telefon olacağını bildirdi. İşletim sisteminin henüz resmiyet kazanmadan Samsung tarafından test ediliyor olması, ikili arasında yaşandığı iddia edilen gerginlikten eser olmadığını gösteriyor. Galaxy Note III cephesinden detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir