Galaxy Note III’e Ait Olduğu İddia Edilen Bir Görsel ve Teknik Özellikler Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un bir süre önce resmi tanıtımlarını gerçekleştirdiği 5.8 ve 6.3-inç ekranlı Galaxy Mega telefonlardan özellikle 6.3-inçlik model akıllı telefonlarda ekran boyutunu bir üst seviyeye çıkarmıştı. Kullanıcıların büyük bir bölümü tarafından Note II’nin ekranı bile büyük olarak değerlendirilirken, Galaxy Mega 6.3 tablet-telefon sınırı ortadan kaldırdı.

teknik destek

Büyük ekranlı telefonların öncüsü olan Galaxy Note misyonunu başarılı bir şekilde tamamlayarak yerini Galaxy Note II’ye bırakmıştı. Serisinin ikinci telefonu daha büyük başarılara imza atarken, Galaxy S4 sonrası tüm dikkatler Note serisinin 3. üyesine çevrilmiş durumda.

Samsung tarafından Galaxy Note III ile ilgili herhangi bir açıklama yok ancak elde edilen bir görüntü ve sızdırıldığı düşünülen bazı teknik özellikler telefon hakkında ipuçları veriyor. Sızdırılan görüntü üzerine değerlendirmeler yapılacaksa; telefonun sahip olduğu tasarım, serisinin bir önceki modelinden pek bir farklılık sunmuyor. Ekran boyutunun 5.99-inç büyüklüğünde Super AMOLED olduğu bildirilen telefon için asıl dikkat çeken detay iddia edilen teknik özellikler olsa gerek.

media 16939

İlk olarak Galaxy S4’te kullanılan Exynos 5 octa işlemcisi daha yüksek frekans hızıyla Galaxy Note III’te yer alabilir. Söz konusu özellikleri sıralayacak olursak; Exynos 5 octa 5410 işlemci, 2.0GHz frekans hızında Cortex A15 ve 1.7GHz frekans hızında Cortex-A7, 3GB RAM, 32GB depolama alanı, microSD kart desteği ve Android 4.2.2 Jelly Bean.

Son dönemde kamuoyunda yazılan birçok iddiada Samsung’un Galaxy Note III ile hem tasarım hem da kullanılan malzeme noktasında radikal değişimlere imza atacağında bahsedilmişti.Söz konusu görsel açıkçası bu beklenti içerisinde olanları hayal kırıklığına uğratabilir. Görselin sahte olma ihtimali üzerinde de duruluyor. Zira görsel üzerindeki kodlamaya bakıldığında Galaxy S4’ün uluslararası kod numarasının yer aldığı görülüyor.

Sızdırılan görselde yer alan prototip cihaz Samsung’un bir süre önce duyurduğu Galaxy Mega telefonlarının aksine daha köşeli bir tasarım sunsa da Galaxy Note III olduğu anlamına gelmez.

media 16941

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın