Galaxy Note III’e Ait Olduğu İddia Edilen İlk Prototip Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yıl içerisinde iki amiral gemisi modeli tanıtma geleneğini son 2 yıldır sürdüren Samsung, 2013 yılında da bu stratejisini devam ettirerek yılın ikinci yarısında Galaxy Note III’ü kullanıcıların beğenisine sunacak. Şirketin kıdemli yöneticilerinden ve aynı zamanda Samsung Mobile’ın başkanlık görevini yürüten JK Shin tarafından, eylül ayında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde tanıtılacağı bildirilen Galaxy Note III cephesinden haberler gelmeye devam ediyor.

Andronova

SamMobile ve TechTactic siteleri tarafından ortaya çıkarılan görsellerin Galaxy Note III’e ait ilk prototip görüntüleri olduğu iddia ediliyor. Söz konusu görsellerden oldukça büyük bir ekrana sahip olduğu görülen telefonun Galaxy Mega 6.3 olma ihtimali yok, zira prototip cihazda daha köşeli bir tasarım dikkat çekiyor.

5.99-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekranın yer alması beklenen telefonun S-Pen yeteneklerine dair detaylar henüz netlik kazanmış değil.  Frekans hızı artırılmış Exynos 5 octa ya da Krait 400 mimarisine sahip Qualcomm 800 işlemcisinden güç alması beklenen telefonda 13MP çözünürlüklü optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip bir kameranın varlığı bir süre önce EXIF bilgileri ortaya çıkan bir görselden teyit edilmişti.

Önümüzdeki yıldan itibaren tasarım anlayışında radikal farklılıklar oluşturmak isteyen Samsung, bu sebeple geçtiğimiz günlerde Güney Kore’de üst düzey bir toplantı gerçekleştirmişti. “Design 3” olarak adlandırılan yeni bir tasarım benimseneceği kararına varılırken, sürecin Galaxy S5 ile başlayacağı bildirilmişti. Ortaya çıkan Galaxy Note III prototipine göz attığımızda tasarım çizgisinin ve kullanılan malzemenin pek değişmediği görülüyor. Galaxy Note serisinin ilk telefonuna benzer bir tasarım sunan prototip çalışmada yine plastik malzeme yer almakta.

Elde edilen görselin sadece bir ön çalışma olduğunu hatırlatalım. Galaxy S III, Galaxy Note II ve Galaxy S4 cephesinden de resmi tanıtımlar öncesi prototipler ortaya çıkmıştı. Telefona dair resmi bilgiler içinse birkaç ayda beklememiz gerekecek.

media 2972

media 2973

media 2974

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın