Galaxy Note Serisi (Note, Note II) Satış Rekorları Kırıyor!

Andronova

Hızla gelişen mobil dünyasında üreticilerin dikkat çekmek ya da ezber bozmak adına yeni gelişmelere yer verdiğini görüyoruz. Yakın zamanda tanıtılan LG G2’nin arka bölüme konumlandırılan fiziksel tuşlarını buna örnek verebiliriz. Daha geriye gittiğimizde ise 2011 yılında IFA Berlin’de tanıtılan 5.3-inç ekrana sahip ve S-Pen ile donatılan Galaxy Note da yine dikkat çeken bir hamle olmuştu.

Devasa ekranı ile ilk aşama tüketicilerin tepisiyle karşılaşan telefon, oluşan algıyı kısa süre yıktı ve kullanıcılardan yoğun bir ilgi görürken, serinin ikinci telefonu Galaxy Note 2’de ise bu ilgi kat kat arttı ve beraberinde satış rekorları geldi.

Geçtiğimiz gün dünyanın birçok noktasında yeni nesil Galaxy Note modelini tüketicilerle buluşturan Samsung, ilk aşamda 10 milyonluk bir satış rakamı hedefliyor ve açıkçası zikredilen rakamın kısa sürede elde edilmesi bekleniyor. Asıl merak edilen ise; Galaxy Note 3 satışlarının Galaxy Note 2 satışlarını geride bırakıp bırakamayacağı. Zira artık Galaxy S4 cephesinde Galaxy S3 satışlarının geride bırakamayacağı öngörülüyor.

Güney Koreli üretici önceki nesil Galaxy Note serisi cihazların satışlarına açıklık getirdi ve 40 milyon telefonun satıldığını bildirdi. Elde edilen 40 milyonluk satın 30 milyonunu ise Galaxy Note 2 bir yılda elde etti. Phablet olarak isimlendirilen kategoride ulaşılan satış rakamı oldukça etkileyici.

İlk nesil Galaxy Note ise uzun bir süredir satışta değil ve artık kullanıcılardan pek ilgi görmüyor. Anca elde edilen 10 milyonluk satış rakamı ile Galaxy Note büyük ekranlı telefonların yaygınlaşması anlamında görevini başarıyla yerine getirmiştir.

samsung-galaxy-note-featured

ilgili>> AndroidBeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir