Galaxy Note ve Galaxy Note II Satışları Kaç Milyona Dayandı?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasının içerisinde bulunduğu hızlı gelişim akıllı telefonların yeteneklerini artırmaya devam ediyor. Bu gelişim aynı zamanda daha büyük ekranlı cihazlara gereksinimi de beraberinde getiriyor. Üstelik mobil cihazlarda büyüyen ekranlara ilgi gün geçtikçe ilgi artıyor. Tabi büyüyen ekranlara itiraz edenler de yok değil.

teknik destek

Mobil dünyasında büyük ekranlı telefonların öncülüğünü ise Galaxy Note üstlendi diyebiliriz. Tam iki yıl önce yine IFA Fuarı’nda Samsung Mobile Başkanı JK Shin’in başrolde olduğu bir tanıtımda 5.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü Super AMOLED ekranın yer aldığı Galaxy Note modelinin tanıtımı yapılmıştı. Tablet kategorisine yakın bir ekrana sahip cihaz ilerleyen süreçte phablet segmentini de başlatmış oldu.

İlk aşamada birçok kesimin tepkisini çeken telefon, S-Pen yetenekler kullanım noktasında sağladığı kolaylık ve donanım özellikleri ile devasa ekranına rağmen mobil dünyasında iddialı bir konuma yükseldi. Kullanıcıların yoğun ilgisi karşısında Galaxy Note’u bir seriye dönüştüren Samsung bir yıl sonra aynı etkinlikte bu defa Galaxy Note II’yi kullanıcıların beğenisine sunuyordu.

Ekran seviyesi 5.5-inç seviyesine çekilmiş, donanım özelliklerin yanı sıra S-Pen yetenekleri ileri bir seviyeye taşınmıştı. Samsung kısa süre önce Galaxy Note 3’ü gün yüzüne çıkardı ve hem tasarım hem de özellikler noktasında yılın en iddialı tanıtımlarından birine imza attı.

Etkinlik sonrasında Galaxy Note serisine ilişkin yöneltilen soruları yanıtlayan JK Shin, serinin 38 milyon telefon satışı gerçekleştirdiğini bildirdi. Hangi modelin kaç adet satıldığına ilişkin detaylar verilmedi, ancak Galaxy Note II’nin daha fazla sattığı aşikâr.

Note serisi ile önemli bir başarının altına imza atan Samsung, Galaxy Note 3’ü 25 Eylül’de tam 149 ülkede aynı anda satışa sunacak. Büyük bir pazarlama sürecinin içerisine girmeye hazırlanan Samsung’un kısa süre içerisinde 10 milyon barajını geride bırakması bekleniyor. Hatta Galaxy Note 3, Android dünyasının en hızlı satılan telefonu olan Galaxy S4’ün 4 haftada 10 milyon satış rekorunu ele geçirebilir.

ilgili>> SamMobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!