Galaxy S II Plus için Android 4.2.2 Güncellemesi Resmen Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un 2011 (Galaxy S II, Galaxy Note) ve 2012 yılı amiral gemi modelleri (Galaxy  III, Galaxy Note II) için Android 4.2.2 güncellemesi beklenedursun, Güney Koreli üretici CES 2013 etkinliğinde tüketicilerin beğenisine sunduğu ve işlemci noktasında Galaxy S II’den daha geride olan Galaxy S II Plus modeli için Android 4.2.2 güncellemesini resmen başlattı.

teknik destek

Öncelikle güncellemeye dair detayları aktaracak olursak; Halihazırda Android 4.1.2 çalışan telefona sunulan yeni güncelleme kapsamında TouchWiz arabiriminde yaşanan kimi görsel değişiklikler dikkat çekiyor. Tam anlamıyla Galaxy S4’te yer alan arayüz karşımıza çıkmasa da, ayarlar kısmındaki sekmeli yapı, kilit ekranda widget desteği, Daydream, durum çubuğundaki özel geçiş, performans artışı ve daha hızlı geçişler güncellemenin getirdiği dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor.

İlk olarak Almanya’da Kies ve OTA üzerinden başlatılan güncellemenin kısa süre içerisinde başta Avrupa olmak üzere dünya geneline yayılması bekleniyor. Eğer siz de Galaxy  II Plus telefonunuzda güncellemeyi hemen şimdi tecrübe etmek istiyorsanız, yazılımı buradan indirerek Odin uygulaması ile yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

media 16734

Samsung’un donanım anlamında daha güçlü ve kullanıcılar arasında daha popüler bir telefon için Android 4.2.2 güncellemesi sunması beklenirken, ilk olarak Galaxy S II Plus’ın seçilmesi açıkçası birçok kesimde olduğu gibi bizleri de şaşırttı. Söz konusu güncelleme aslında Galaxy  S II ve Galaxy Note kullanıcıları için umut olabilir. Zira kısa süre önce ortaya çıkan bazı haberler, her iki model için TouchWiz kodlamalarında uyumsuzlukların devam ettiği ve bu sebeple Samsung’un güncellemeden vazgeçtiği ifade edilmişti. Tabi Samsung’un kullanıcıları daha güncel telefonlara yönlendirmek adına güncelleme desteğini kesme ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekir.

Galaxy S III ve Galaxy Note II cephesinde ise Android 4.2.2 beklentisi artık yerini Android 4.3’e bırakmış durumda. Samsung her iki cihazı için de Android 4.2.2 güncellemesini atlaması yüksek ihtimal.

ilgili>> SamMobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın