Galaxy S II ve Galaxy Note, TouchWiz Arabirimindeki Uyumsuzluklar Nedeniyle Android 4.2 Güncellemesini Almayabilir!

Bu yılın başlarında Samsung cephesinden elde edilen bir belgede, Güney Koreli üreticinin mevcut modellerine sunacağı güncelleme yol haritası ortaya çıkarılmıştı. Söz konusu listede daha önceki iki önemli güncelleme (Android 4.0 ve Android 4.1) sahibi olan

Galaxy S II ve Galaxy Note, TouchWiz Arabirimindeki Uyumsuzluklar Nedeniyle Android 4.2 Güncellemesini Almayabilir!
müşteri hizmetleri

Bu yılın başlarında Samsung cephesinden elde edilen bir belgede, Güney Koreli üreticinin mevcut modellerine sunacağı güncelleme yol haritası ortaya çıkarılmıştı. Söz konusu listede daha önceki iki önemli güncelleme (Android 4.0 ve Android 4.1) sahibi olan Galaxy S II’nin yine beraberinde birçok yeniliği getiren Android 4.2 sürümüne yükseltilecek olması telefon sahiplerinde memnuniyetle karşılanmıştı.

Şu ana dek telefon için Android 4.2 güncellemesine dair bir çalışma yapıldığı haberi gündeme yansımış değil. Aynı listede yer alan ve Android 4.2’nin yanı sıra Android 5.0 güncellemesi de alacağı görülen Galaxy S III ve Galaxy Note II modelleri içinse, sürdürülen çalışmalarda yeterli verimin alınamadığı ve bu sebeple Samsung’un söz konusu modeller için Android 4.2 güncellemesini askıya alıp direkt Android 4.3’ü sunacağı hakkında bazı iddialar gündemde yer aldı.

Avustralyalı taşıyıcı Telstra tarafından da onaylanan durumun kısa süre içerisinde Sasung tarafından resmi olarak teyit edilmesi bekleniyor.

Galaxy S III ve Galaxy Note II kullanıcıları kısa bir süre bu durumdan rahatsızlıklarını dile getirse de, netice itibariyle telefonlar yılsonunda ya da önümüzdeki yılın başlarında Android 4.3 güncellemesinden nasiplenecek. Peki bu durumda Android 4.2 ile güncelleme desteği son bulacak Galaxy S II ve Galaxy Note modellerinin akıbeti ne olacak?

Yeni nesil TouchWiz arabiriminde yaşanan uyumsuzluklar sebebiyle Samsung’un bir süre daha zamana ihtiyacı olacak. Belgelerden edinilen detaylarda ise Galaxy S II için Android 4.3 güncellemesi yer bulmuyor ve gelişme de Galaxy S II’nin Android 4.1.2 ile resmi güncelleme sürecini tamamladığı ihtimalini doğuruyor.

Samsung’a yakınlığı ile bilinen SamMobile’ın Alman connect.de sitesini kaynak göstererek sunduğu haberde, Güney Koreli üreticinin Galaxy S II için Android 4.2.2 güncellemesini yaşanan uyumsuzluklar sebebiyle askıya alabileceğini okuyucularına duyurdu. Benzer şekilde Galaxy Note modelinin de benzer kaderi yaşayacağı aktarılıyor.

Bu noktada Samsung’un nasıl bir güncelleme politikası izleyeceği merak edilirken, Galaxy S II ile benzer donanıma sahip olan ve CES 2013 etkinliğinde resmi duyurusu gerçekleşen Galaxy S II Plus modelinin ise Android 4.2.2 güncellemesine kavuşacağı SamMobile tarafından bildiriliyor.

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akın
Akın - 6 yıl Önce

Yahu bizim note 4.1.2 verdiler 4.0.4 de hic takilma yapmayan programlar simdi donma yapiyo kendi galeriside sonradan yukledigim Quickpic bile resim gecislerinde takiliyo telefonun okuma kabiliyeti yavasladi

opix
opix - 6 yıl Önce

Ates olmayan yerden duman cikmaz.
Note kullanicisiyim. 4.1.2 telefonu mis gibi yapti.
4.2.2 gelirse hediye gibi gelir acikcasi gelmesede saglik olsun.
Boylede guzel.
Arayuzunun 4.1.2 ile yenilenmesi.
Cihazin akici hale gelmesi guzel oldu.
Tabi google play deki uygulama sikntisini saymassak.

edramor
edramor - 6 yıl Önce

samsung güncelleme konusunda her zaman htc nin ve sony nin bir adım önündedir. birtek nexus cihazların bir adım gerisinde. Eğer htc ve sony , samsung gibi güncelleme verseydi, samsung satmak ve öne geçmek için güncellemeleri verirdi. samsung S2 kullanıyorum , kardeşim htc sensation xe kullanıyor. S2 4.1 de, htc sensation xe ise 4.0 da. Şimdi soruyorum hangi firma güncelleme konusunda daha iyi?

Volkan
Volkan - 6 yıl Önce

Güncelleme yüzünden başka firmalara geçeceğini söyleyenler kusura bakmayın da Sony, Htc vs. Samsung'dan daha iyi güncelleme veriyordu da benim mi haberim yoktu?

I'm Stan
I'm Stan - 6 yıl Önce

Aslında bahanenin nedeni belli. S3 ve Note 2 için direk 4.3'ü çıkaracakları için S2 için çalışmıyorlar. 4.2 gelseydi S3 ve Note 2'ye S2'ye de gelirdi.

EneS
EneS - 6 yıl Önce

Biz note 2 sahipleri olarak zaten yaşamaktayız :) telefon çıktığından beri aynı sürümle devam .. 4.1.1 den 4.1.2 yi saymazsak tabi .. Hoş güncellemeye ihtiyaçta duymuyor telefon ama yinede insan bekliyor işte .. Hepsi birbirinden berbat güncelleme konusunda ben bunu bilir bunu söylerim .. Sony Htc Samsung .. aynı şeyin laciverti ..

cetin
cetin - 6 yıl Önce

Yeter daha ne olsun bu güncellemeyi vermez samsung verirse cihaz satamaz aynı kaderi seneye s3 ve note 2 yaşar daha sonra s4

yeşil gözlü
yeşil gözlü - 6 yıl Önce

Galaxy S ics 4 almadan gitti yavrum daha ozaman bağırdık kimse yanımızda olmadı

özel
özel - 6 yıl Önce

Bence 4.2.2 gelir.

alp
alp - 6 yıl Önce

Görende touchwiz'i bir şey sanacak.
Google play deki bir çok launcher samsung'un touchwiz'inden daha iyi.
2-3 aya sony'ye geçiyorum.

ethem
ethem - 6 yıl Önce

Bence gingerbread ile baslayan bir cihaz icin bu kadar guncelleme geldigi icin sukretmelisiniz

yildirim
yildirim - 6 yıl Önce

iste tam bu yuzden ios diyorum..

can
can - 6 yıl Önce

samsungu tebrik ediyorum bu sefer daha değişik bir bahane bulmuş ram yetmedi dememeiş yeni nesil touchwiz uyumsuzmuş 4.2 ile de anlamadığım bişey var s4 de touchwiz in eski sürümümü kulanılıyormuş ki s4 4.2.2 ile çalışıyor

12345
12345 - 6 yıl Önce

Yeter daha ne alıcak güncelleme bunu alamayanlarda var.

xtrem06
xtrem06 - 6 yıl Önce

o kadar zor sanki toucwiz entegre etmek..yahu bırakın amaç millet yeni cihazlara yönelsin apaçık belli politika