Galaxy S III için Android 4.4.2 KitKat Güncellemesi Amerika’da Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un 2012 yılı amiral gemi modellerinden Galaxy Note II geçtiğimiz günlerde Android 4.4 KitKat güncellemesini dağıtmaya başlamıştı. İlk olarak Fransa’da Kies ve OTA üzerinden dağıtımı gerçekleşen güncellemenin önümüzdeki günlerde farklı ülkelere de sıçraması bekleniyor.

teknik destek

Samsung’un 2012 yılına ait bir diğer üst sınıf akıllı telefonu Galaxy S III içinse Android 4.4 güncellemesinin dağıtımı konusunda bir belirsizlik hakimdi. Kimi haberlerde Amerika’da satışa sunulan 2GB RAM’li modelin güncellemeyi alacağı, 1GB RAM’e sahip uluslararası versiyonun ise güncelleme dışında tutulacağı iddia edildi. Samsung cephesinden yapılacak resmi bir açıklamayla konu netliğe kavuşması bekleniyor.

Bu türden haberler sürüp giderken Amerika’nın önde gelen taşıyıcılarından Sprint, Galaxy S III için Android 4.4.2 KitKat güncellemesini başlattığını resmi web sitesinden açıkladı. Bugün itibariyle kullanıcılara ulaşan güncellemenin hangi yenilikleri getirdiği belirtilmemiş ancak Galaxy Note II için dağıtılan güncellemeyi referans alırsak bazı yeniliklerden söz edebiliriz. Bunlar; pürüzsüz ve daha hızlı bir arayüz performansı, beyaz durum çubuğu simgeleri, kablosuz yazdırma desteği, kilit ekranda tam ekran albüm kapağı, kilit ekranda kamera kısayolu, NFC ödeme desteği, Samsung’un güvenlik uygulaması Knox, yatay konumda daha iyi performans sunan klavye, Hangouts’un yerleşik SMS uygulaması olarak atanabilmesi ve daha kararlı bir yazılım.

Galaxy S III’ün uluslararası versiyonuna ait bir gelişme yaşandığı takdirde sizlere aktaracağız.

kaynak: droid-life

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!