Galaxy S III için Android 4.4 OmniROM Yayınlandı! [Yükleme Talimatı]

Android ekosisteminin olmazsa olmazlarından biri de Custom ROM‘lardır. Milyonlarca kullanıcı üreticinin sunmuş olduğu ROM’un aksine geliştiricilerin daha fazla özelleştirmeye yer verdiği özel ROM’lara ilgi duyuyor. Android platformunda isim yapmış birçok geliştirici ekip var ve OmniROM’da bu yolda emin adımlarla ilerliyor.

Andronova

Bir süre önce Galaxy Note II için Android 4.4 KitKat’ı yayınlayan geliştirici ekip şimdi de Android tarafında geçtiğimiz yılın en çok satan telefonu Galaxy S III için Android 4.4 ROM’unu test aşamasında yayınladı. Söz konusu ROM her ne kadar test aşamasında olsa dahi oldukça işlevsel görünüyor.

Uluslararası Galaxy S III (I9300)için tasarlanan ROM’da video oynatma ve kamerada ufak çaplı bazı sorunlarla karşılaşılmaktadır. Yükleme işlemi ile ilgili detaylara ve kullanıcı yorumları için ForumAndronova’da ilgili bölüme açılan  [WIP][ROM][4.4] OmniROM 4.4 GT-I9300 [15.11.2013] konusunu ziyaret edebilirsiniz.

Yükleme işlemi Custom Recovery üzerinden yapılacaktır. Yükleme işlemi esnasında herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız CWM Touch 6.0.3.2 ve üzeri ya da en son TWRP’yi kullanmanız gerekiyor.

OmniROM’un Nexus 5’te yer alan stok Android deneyimi sunduğunu hatırlatalım.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.