Galaxy S III ve Galaxy Note II Müşteri Memnuniyetinde Zirvede Yer Alıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında yapılan müşteri memnuniyete anketleri, bir telefon satın almamızda ne kadar etkin bir rol oynar tartışılır, ancak tüketicilerin genel anlamda hangi üründen memnun kaldığını ortaya koymak için kayda değer çalışmalar olarak değerlendirilebilir.

teknik destek

Amerikan Müşteri Memnuniyeti Endeksi (ACSI) tarafından geçtiğimiz mart ayında Amerikalı tüketiciler arasında yapılan anket çalışmasının sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Ankette yer alan telefonlar daha çok geçtiğimiz yılın en çok satan modellerinden oluşurken, bu sebeple son dönemin üst seviye akıllı telefonlarını göremiyoruz.

Anket sonuçlarına göre müşterilerin en çok memnun olduğu iki telefon Galaxy Note II ve Galaxy S III oldu. 0-100 puan arasında yapılan değerlendirmede her iki telefon 84 puan alarak iPhone 5’i geride bırakmayı başardı. Her iki modelde kullanıcıların en çok memnun eden gelişmelerin başında büyük ekranları ve sahip oldukları fiyat geliyor.

Galaxy S III 4.8-inç ve Galaxy Note II ise 5.5-inçlik ekranları ile bu noktada tüketicilerin büyük bölümünden tam not almış. Bunun yanı sıra Galaxy Note II’nin uzun pil ömrü ve sunduğu S-Pen deneyim de listeye dahil edilebilir.

media 16736

Apple cephesinde baktığımızda ise iPhone 5 ve iPhone 4S elde ettikleri 82 puan ile Samsung modellerinin gerisinden geliyor. iPhone 4’te önemli bir puan elde ederek sıralamada beşinci sırada yer alıyor.

Listenin devamına baktığımızda ise iPhone modellerden sonra Motorola cephesinden Droid Razr Maxx HD modelini görüyoruz. 80 puan elde eden telefonu 78 puan ile Galaxy S II izliyor.

Apple, iPhone modelleri ile her ne kadar Samsung’un gerisinde kalsa da, genel anlamda yapılan müşteri memnuniyeti anketinde ise Samsung’u geride bırakmayı başarıyor. Şirket bu anlamda 81 puan elde ederken, Güney Koreli üretici ise 76 puan ile üçüncü sırada yer aldı. Motorola ise 77 puan ile ikinci sırada yer almayı başardı. Şirket bazında puanları aktarmaya devam edecek olursak; Nokia 76, HTC 72 ve LG ise 71 puanın sahibi oldu.

Amerika’da Android ve iOS’un pazar dağılımlarına göz attığımızda ise Android %51.5, iOS ise %42.5’lik bir dilimi elinde bulunduruyor.

ilgili>> forbes

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın