Galaxy S III ve Galaxy Note II’nin Android 4.4 Güncellemesi Alacağını Gösteren Yeni Bir Belge Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Şubat ayı içerisinde Samsung Amerika bir sürprize imza atarak 2014 yılı içerisinde Android 4.4 KitKat yazılımına yükseltilecek Samsung telefon ve tablet cihazları resmi kaynaklar aracılığıyla açıkladı. Listede özellikle Galaxy S III’ün yer alması 50 milyon satan telefon sahiplerini bir hayli memnun etti. Samsung Amerika’nın hemen akabinde bu defa Samsung’un Polonya yazılım ekibinden sızdırılan bir liste yayınlanmış ve söz konusu listede bu defa Galaxy S III’ün olmadığı görüldü. Amerika versiyonunda 2GB RAM’in yer alıyor olması, güncellemenin sadece bu versiyona verileceği şeklinde iddiaları da beraberinde getirirken, kafa karıştıran durum henüz Samsung tarafından açıklığa kavuşturulmadı.

Samsung konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmamış olsa da, içlerinde Galaxy S III’ün de yer aldığı bazı modellerin Android 4.4 KitKat güncellemesi alacağını gösteren yeni bir belge bu defa Hindistan yazılım ekibi cephesinden sızdırıldı ya da yayınladı.

Listede Exynos işlemcili Galaxy Note 3 ve Galaxy S5 için Android 4.4 güncellemesinin şubat ayı içerisinde başlayacağı bilgisi yer alıyor. Nitekim de öyle oldu ve Güney Koreli üretici 2014 yılı amiral gemisi modelleri belirtilen zaman dilimi içerisinde güncellemeye başladı.

Listenin diğer kısımlarında ise Galaxy S III’ün uluslararası versiyonu olan I9300 versiyonun da mayıs-haziran döneminde Android 4.4 sürümüne yükseltileceği belirtilmiş. Bunun yanı sıra Galaxy Note 2 ve Galaxy Grand 2’nin de yine nisan-mayıs döneminde KitKat güncellemesini alacağı yer alıyor. Söz konusu belgenin sahte olma ihtimalini de göz önünde bulundurarak, özellikle Galaxy S III’e ilişkin resmi açıklama yapılana kadar bu tür gelişmelerin yaşanacağını belirtelim.

KitKat-S3

kaynak: sammobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir