Galaxy S10 işlemcisinde NPU tasarımı

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Samsung' un 2019' un ilk çeyreğinde satışa çıkarması beklenilen Galaxy S10 modeli için kullanılacak işlemcisi belli oldu. Yeni bir teknolojiyle karşımıza çıkacak…

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Galaxy S10 işlemcisi yeni Note serilerinde de karşımıza çıkacak. Samsung’ a genelde rakip olarak görülen Apple’ ın yanına birde Huawei eklenince işi daha zor oldu. Huawei’ nin tasarımsal ve donanımsal olarak başarılı modelleri aynı zamanda fiyatlarıylada çoğu telefondan çok iyi görülmekte. Bazı üreticilerin çıkardığı 5000 TL’ ye satılan telefonların neredeyse muadili diyebileceğimiz Huawei modellerde 2500-3000 TL gibi bir satış fiyatlarını görebilirsiniz.

Galaxy S10 işlemci özellikleri

Samsung’ un Galaxy S10 modelinde kullanacağı işlemci büyük etki uyandırdı. Şubat 2019′ da tanıtımı yapılacak S10 için işlemci tarafı Exynos 9820 olarak bekleniyor. Yeni nesil işlemcilerin 2. nesil tasarımı NPU ön plana çıktı.

Dengeleri bozacak S10 işlemci rakiplerini geride bırakacak. NPU ile güçlendirilmiş işlemci iki kat hızlı olması bekleniyor. Bu işlemci güç tasarrufunda ise yine iki kat verimlilik sağlayacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

S10 işlemci, çekilen fotoğraflarda işlemede de rol oynayacak. Video kaydında ve ses tanımlarında da aktif şekilde kullanıma sahip olacak işlemci yapay zekada önemli rol almasıda bekleniyor.

Samsung’ un geliştirme aşamasında olduğu hızlı şarj, daha hızlı çalışan RAM ve depolama alınında önemli çalışmalar yaptığı biliniyor. Acaba bunlardan birini yeni S modelinde kullanacak mı?

Galaxy S10 işlemcisinde NPU tasarımı


Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 09:32

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir