Galaxy S3 için Android 4.2.2 Güncellemesi Final Aşamasında Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung’un mevcut amiral gemi modelleri için son sürüm Android yazılımlarının resmi güncelleme öncesi sızdırılması ya da Samsung tarafından servis edilmesi artık gelenek haline geldi. Galaxy S3 için Android 4.1.2 güncellemesi öncesi test aşamasında birçok defa yazılımın sızdırıldığına şahit olmuştuk.

Şimdilerde ise benzer gelişmeler Android 4.2.2 öncesi yaşanmakta. Samsung’un fan sitesi görevini yürütün ve şirket kaynakları ile yakın ilişkiler içerisinde olan Sammobile, bir süre önce Twitter hesabı üzerinden, yenilenen TouchWiz Nature UX 2.0 çalışmalarının Android 4.2.2 kaynak kodlarıyla uyumlu şekilde çalışması için bir süre daha test edilmesi gerektiğini duyurmuştu. Söz konusu gelişme de güncellemenin bir süre ertelendiği anlamına geliyordu.

Site şimdilerde ise final aşamasında ve yapım tarihi 21 Mayıs olan I9300XXUFME7 kod numaralı yazılımı servis etti. Güncellemeyi Odin yardımcı uygulaması ile kurarak tecrübe eden kullanıcılar yazılımın oldukça stabil olduğu ve neredeyse hatasız olduğunu rapor ederken, dileyen kullanıcılar 912MB’lık yazılımı indirerek telefonlarında tecrübe edebilirler. 

İlk olarak Nexus 4’te yayınlanan Android 4.2.2 JDQ39 adlı yazılımın kaynak kodları üzerine oluşturan güncellemenin beraberinde birçok yeniliği getirdiğini görüyoruz. Kilit ekranda widget desteği (boyutlandırılabilir widget’ar), dalgalanma ve ışık olmak üzere iki farklı kilit açma fonksiyonu, Daydream ekran koruyucu, sürüş modu, harekete geçirici fonksiyonlar, yenilenen bildirim merkezi, Galaxy S4’te olduğu gibi sekmeli ayarlar menüsü ve yine Galaxy S4’te olduğu sesli kontroller, Galeride beyaz arka plan modu, yenilenen S-Voice ve sistem üzerinde yapılan stabilite çalışmaları.

Resmi yazılımın dağıtıma ne zaman başlayacağı hususunda herhangi bir açıklama yapılmazken, güncellemenin yaz döneminde ülkemiz de dahil olmak üzere dünya genelinde sunulması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir