Galaxy S3 için Android 4.3 Resmi Olarak Dağıtıma Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un geçtiğimiz yılki “amiral gemisi” telefonları Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 telefonları 4.1.2 sürümünden sonra bir güncelleme alamamış ve Samsung bu konuda oldukça ciddi eleştirlere maruz kalmıştı. Samsung ise bir sürpriz yaparak bu cihazların 4.2.x güncellemesi almadan direkt 4.3 sürümüne geçeceği müjdesini vermişti.

teknik destek

Bu günlerde Android 4.4’ün hangi telefonlara ne zaman geleceği konuşulurken 4.3 güncellemesine sevinmek ne kadar doğru bilemiyorum. 4.3 güncellemesini yaptıktan hemen sonra “peki 4.4 gelecek mi” gibi bir soruyu sorabileceğinizi düşünerek hemen cevap vermek isterim. Değerli yazarımız Sayın Mustafa KILIÇ’ın  yazısında belirttiği üzere Android 4.4’e belki kavuşacaklar listesinde yer alan Note 2 ve S3’ten sadece Note 2 güncelleme alacak ve bu güncelleme de bu telefon için Samsung’un biz Note 2 kullanıcılarına yaptığı son iyilik olacak.

Şu anda sadece İrlanda için güncellemenin sunulduğunu belirtmekte fayda var. 931,7 mega baytlık güncelleme dosyasnı buradan indirebilirsiniz. Daha sonra yapmanız gerekenleri Sayın Mustafa KILIÇ’ın talimatları ile yapabilirsiniz. Talimatları bilmeyenler için aşağıya yazıyorum.

1- Buradan Odin3 v3.09 sürümünü indirin.

2- Test sürümü ve Odin zip klasörlerinde yer alan dosyaları masaüstüne çıkarın. (veya iki dosyayı farklı klasörlere çıkarın)

3- Odin uygulamasını çalıştırın ve telefonu kapatarak Download moduna alın. (Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutun)

4- Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre Driver’ların yüklenmesini bekleyin. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan sonra indirdiğiniz ROM klasöründeki dosyaları Odin üzerinde alt bölümde gösterildiği şekilde yerleştirin.

AP bölümüne; AP_I9300XXUGMJ9_1902166_REV00_user_low_ship.tar.md5 ekle

BL bölümüne; BL_I9300XXUGMJ9_1902166_REV00_user_low_ship.tar.md5 ekle

CP bölümüne;  MODEM_I9300BUUGMJ3_REV02_REV04_CL1413323.tar.md5 ekle

CSC bölümüne; CSC_VFG_I9300VFGGMJ5_1986192_REV00_user_low_ship.tar.md5 ekle

Not: ROM tek parçadan oluşuyorsa AP bölümüne yerleştirilecek.

Not: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

5- Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi sonrası telefonun açılış ekranda kalması durumunda ise Recovery menüsünden “wipe/factory reset” uygulayın.

Not: Temiz bir kurum için her durumda “wipe/factory reset” işlemini uygulamanızı tavsiye ederiz. 

Not 2: Yüklemeden kaynaklanan hatalardan sitemiz sorumlu değildir. EFS klasörünü mutlaka ama mutlaka yedek alınız.

Kaynak: sammobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!