Galaxy S3 Satışları, Yaşanan Dava süreci ve iPhone 5’e Rağmen Artmaya Devam Ediyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy S3 her ne kadar yılın ilk yarısında kullanıcılarla buluşmuş olsa da göstermiş olduğu satış performansı hala parmak ısırtıyor. Samsung’un Galaxy S serisiyle dünya genelinde yakalamış olduğu başarıyı Galaxy S3 daha üst noktaya taşıdı. Üstelik bunu gerçekleştirirken kırılmadık rekor da bırakmadı. 10 milyon ön siparişle bu alanda kırılması güç bir rekoru elinde bulunduran Galaxy S3 yine kısa süre önce açıklanan verilerde üç ay içerisinde 20 milyon satış gerçekleştirdiği bildirilmişti.

Andronova

Rakiplerinin üst seviye birçok modelini tanıtması, Galaxy Note 2, iPhone 5 ve yaşanan dava sürecine rağmen telefon halen önemli satışlar gerçekleştirmektedir. Yıl bitmeden 30 milyon barajını aşacağına kesin gözüyle bakılan telefon halihazırda Jelly Bean güncellemesini almaya başladı.

Kullanıcılarına oldukça iyi bir performans sunan telefon Android’in en hızlı, istikrarlı, güvenilir ve stabil sürümü Jelly Bean güncellemesiyle önemli bir performans artışı sağlayacaktır.

Localytics analiz şirketinin yayınladığı verileri değerlendirdiğimizde telefonun halen iyi satışlar elde ettiğini görebiliyoruz. Hatırlanacağı gibi patent davası sürecinde karar aşaması sonrası satış performanslarına bakıldığında Galaxy S3, Amerika’daki birçok mağazada en fazla satan telefon olmuştu. Yine grafiğe baktığımızda belirttiğimiz tarihte satışlarda %16’lık bir büyüme göze çarpıyor.

Eylül başında ise satışlarda herhangi bir artış görünmüyor. Normal seyirde görülen satışlara muhtemelen yeni iPhone’nun sunulacak olması sebep olmuştur. Bahsettiğimiz dönemde birçok kullanıcı akıllı bir telefon almadan önce iPhone 5’i beklemeye koyulmuş. iPhone 5’in kullanıcılarla buluşması sonrası ise satışlarda önemli bir artış söz konusu. Buradan çıkartabileceğimiz en iyi yargı iPhone 5’in birçok kesimi memnun etmediğidir. Kullanıcılar büyük umut bağladığı telefonun bekledikleri gibi oluşmaması sebebiyle Galaxy S3’ yönelmiş. Sonraki haftalarda satış büyümesi devam ediyor fakat iPhone 5’in sunulduğu dilimde görülen artış miktarı kadar olmadığı gözlemleniyor.

Galaxy S3 satışları geride bıraktığımız haftada artışını devam ettiriyor. Daha öncede belirttiğimiz gibi satışların bu şekilde devam etmesi halinde 30 milyon barajı beklenenden önce geçilebilir.

kaynak: droiddog.com

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın