Galaxy S4, 20 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung’un satış rekorları kırması beklenen telefonu Galaxy S4 önemli bir eşiği daha geride bıraktı. Bir aydan daha kısa bir sürede 10 milyon satış rakamına ulaşarak ulaşılması güç bir rekorı elinde bulunduran Galaxy S4, Güney Kore medyasında yer alan açıklamalara göre 20 milyon satış rakamına ulaştı. Söz konusu satış rakamı Başkanı JK Shin’in açıklamalarından alıntı yapılarak açıklandı.

Galaxy S3, 20 milyonluk satış rakamına 100 günlük sürede ulaşırken, Galaxy S4 ise aynı başarıyı iki aylık bir süre içerisinde gerçekleştirdi. Samsung’un ülkesi Güney Kore’de elde ettiği satış rakamı ise 500 bin seviyesinde.

Haziran ayı içerisinde Amerikan yatırım bankası JPMorgan, Samsung’un Galaxy S4 satışlarında istenilen seviyede başarı yakalayamadığınıN altını çizmişti. Bu sebeple telefon için gerekli tedarikin özellikle temmuz ayında yarı yarıya düşürüldüğü ifade edilmişti. Benzer açıklamalar Güney Kore medyasında da yer bulmuştu. Hatta Galaxy S4 satışlarının artırılması adına Galaxy S3 üretiminin durdurulacağı da gündeme gelmişti. Şu an için görünen satışların beklenilen seviyede olduğudur.

kaynak: sammobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir