Galaxy S4 Active’in Basın Görseli Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Kısa süre içerisinde 10 milyon satış rakamına ulaşan amiral gemisinin farklı versiyonlarını kullanıcıların beğenisine sunan Samsung, söz konusu telefonlardan Galaxy S4 mini’yi kısa süre önce resmiyete kavuşturmuştu. Orta sınıf için ideal bir model olan telefon, 20 Haziran’da Londra’da gerçekleşecek Samsung Premiere 2013 etkinliğinde boy gösterecek.

Andronova

Etkinlikte resmi tanıtımı beklenen ve son birkaç haftadır hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olduğumuz Galaxy S4’ün suya ve toza dayanıklı versiyonu Galaxy S4 Active’in de resmi duyurusu bekleniyor. Telefona dair görseller bir süre önce ortaya çıkarken, teknik özellikler hakkındaki detayları ise test raporlarından öğreniyoruz.

Mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı @evleaks, 20 Haziran öncesi Galaxy S4 Active’in LTE versiyonunun (SGH-I537) basın görselini ortaya çıkardı. Tasarım noktasında Galaxy S4’e nazaran farklılıklar sunan telefonda göze çarpan ilk detay ön bölümde konumlandırılan fiziksel butonlar.

media 16875

Güney Koreli üreticinin yine suya ve toza dayanıklı bir yapı sergilediği Xcover serisinde de benzer tuş yapısına yer verdiği biliniyor. Arka bölümde ise köşelere yakın bölgelerde telefonun su geçirmezlik özelliğinden olsa gerek farklı vidalarla sağlamlaştırıldığı görülüyor.

Galaxy S4’e nazaran daha şık bir yapı sergilediği iddia edilen telefonun teknik özellikleri, GT-I9505  ile benzerlik gösteriyor.  1.9GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdargon 600 işlemci, Adreno 320 GPU, 2GB RAM, Android 4.2.2 Jelly Bean, NFC, LTE, Bluetooth 4.0, 16GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, 8MP çözünürlüklü arka kamera ve 5-iç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, suya ve toza dayanıklı Galaxy S4’te dikkat çeken detayların başında geliyor.

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın