Galaxy S4 Active ve Galaxy S4 Zoom’un Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

20 Haziran’da gerçekleşecek “Samsung Premiere 2013” etkinliğinde tanıtımları beklenen Galaxy S4’ün suya ve toza dayanıklı versiyonu Galaxy S4 Active ve daha küçük ebatlara sahip “Mini” modelinin teknik özellikleri Hi.Tech.Mail.Ru sitesi tarafından sızdırıldı.

Londra’da düzenlenecek etkinlik kapsamında görücüye çıkması beklenen telefonlardan biri olan Galaxy S4 Active, 1.9GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm 600 işlemcisinden güç alacak. Benzer frekans hızdaki işlemcinin Galaxxy S4’ün LTE versiyonunda kullanıldığını hatırlatalım.

Adreno 320 grafik birimi, 2GB RAM,8MP çözünürlüklü arka kamera, 2.1MP ön kamera (her iki kamera da 30FPS hızında 1080p video kaydı gerçekleştirebilmekte), 16GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, kumanda özelliği, LTE desteği, 2.600mAh kapasiteli batarya ve Bluetooth 4.0 + LE telefonda şekillenen diğer teknik özellikler arasında yer almakta.

Teknik özelliklerinden ziyade kamerası ile öne çıkan Galaxy S4 Zoom’a değinecek olursak; telefonda 1.6GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemci yer alacak. Söz konusu işleci henüz netlik kazanmış olmasa da, Qualcomm cephesinden bir çözünün yer alması bekleniyor. 4.3-inç boyutunda 960x540p çözünürlüklü QHD çözünürlüklü Super Amoled ekranın yer aldığı telefonda 8GB dahili depolama birimi ve aynı zamanda hafıza artırımına olanak sağlayan microSD girişi de yer bulmakta.

Daha önce de belirttiğimiz üzere kamera odaklı bir telefon olması beklenen Galaxy S4 Zoom, 16MP çözünürlüklü ve 10x optik zoom yakınlaştırmalı oldukça iddialı bir kameraya sahip olacak. 1.900mAh kapasiteli bir pile ev sahipliği yapan telefonda 1.9MP ön kamera, Bluetooth 4.0LE, Wi-Fi 802.11a/b/g/n ve A-GPS sayabileceğimiz diğer özellikler arasında yer alıyor.

Android 4.2.2 ve TouchWiz Nature UX 2.0 ile çalışacak telefonların 20 Haziran’da beklenen tanıtımları sonrası temmuz ayı içerisinde satışa sunulmaları bekleniyor.

kaynak: sammobile

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!