Galaxy S4, Geekbench 2 Testinde Rakiplerini Geride Bıraktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Saf işlemci gücünü ortaya koyan Geekbench 2 testi sonuçlarına göre Galaxy S4 şu an en güçlü telefon olarak karşımıza çıkıyor. 1.9GHz frekans hızında işlem gören Qualcomm 600 serisi işlemcinin yer aldığı versiyon, Galaxy S III ve iPhone 5 ve BB Z10 modellerinin neredeyse ikiye katladı. Bir önceki yazımızda Galaxy S4’ün stabil olmayan tanıtım sürümüyle yapılan testte sonuçlar bir hayli farklıydı.

Andronova

Tanıtım esnasında yapılan değerlendirmeler neticesinde Galaxy S4, 3163 puan aldı. En yakın rakibi HTC One ise 2687 puan elde etmeyi başardı. Listenin 3. sırasında ise Nexus 4 yer alırken, telefonun elde ettiği puan ise 2040 olarak kaydedildi. Xperia Z’nin yer almadığı sıralamada mevcut pazardaki üst seviye telefonların büyük bölümü yer almakta. Xperia Z’de yer alan işlemcini Nexus 4 ile aynı olduğunu hatırlatmakta yarar var. Yine listede yer almayan Optimus G Pro’nun da Qualcomm 600 serisi işlemcisiyle nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

media 3014

HTC One ve Galaxy S4’te ise benzer işlemci birimleri dikkat çekiyor. Ancak arada oluşan bu farkın One’ın 1.7GHz’de işlem görmesi ve Galaxy S4’ün aksine Android 4.1.2 ile tanıtılmasına bağlanabilir.  Samsung’un uluslararası versiyonunda ARM’ın big.LITTLE teknolojisini sahip, dört çekirdekli iki küme şeklinde işlem gören Exynos 5 octa işlemci yer almakta. Söz konusu işlemcinin henüz test sonuçları ortaya çıkmış değil ancak Exynos 5 octa’nın Qualcomm 600’den daha yüksek skor elde edeceği iddia ediliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın