Galaxy S4 Google Sürümünde Yer Alan Android 4.3, Galaxy S4 (GT-I9505) Sürümüne Yüklendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Gün içerisinde Galaxy S4’ün Google sürümü için önümüzdeki ay yayınlanacak Android 4.3 dair bazı görseller paylaşan Sammobile, söz konusu sızıntılarına devam ederek bu defa yazılıma dair detayları ortaya sundu. Site, ellerinde Google sürümlü Galaxy S4 bulunmadığı için yazılımı Galaxy S4’ün LTE versiyonu olan I9505 üzerinde denedi. Snapdragon 600 işlemcisiyle çalışan telefona Android 4.3 JWR66N geliştirme sürümünün yüklemesiyle, yazılım uzun bir süre site tarafından test edilirken, şu an için herhangi bir sorunla karşılaşılmış değil.

Telefonda çalışmayan tek bir işlev bile bulunmazken, Galaxy S4 I9505G (Google sürümü) için yayınlanacak yazılımların Galaxy S4’ün LTE versiyonu I9505 üzerinde sorunsuz çalışacağı net bir şekilde görülmüştür. Site, JWR66N geliştirme sürümüne dayanan “Odexed” ve “Deodexed” adlı iki yazılım yayınladı. Yükleme talimatına geçmeden önce dilerseniz bunlar arasındaki farkı basit bir şekilde ortaya koyalım.

Odexed
– Cihazın açılışı daha yavaştır
– Uygulamaların açılışı nispeten daha hızlıdır
– Bellek kullanımı fazladır
– Daha fazla yer kaplar
– Düzenlenmesi ve kişiselleştirilmesi zahmetlidir
Deodexed

– Cihazın açılışı nispeten daha hızlıdır
– Uygulamaların açılışı daha yavaştır
– Bellek kullanımı azdır
– Daha az yer kaplar
– Düzenlenmesi ve kişiselleştirilmesi kolaydır

Galaxy S4 LTE sürümü kullanıyorsanız ve sızdırılan yazılımları telefonunuzda tecrübe etmek istiyorsanız aşağıdaki linklerden dilediğiniz versiyonu indirin. Yükleme işlemini gerçekleştirmek için telefonunuzda Custom Recovery’nin yüklü olması gerekir.

Odexed versiyon

Deodexed versiyon

Recovery moda geçmek için telefonu kapatın, “Ses artırma +  Güç tuşu + homa butonuna bir süre basmanız gerekiyor. Burada “install zip from sdcard” sekmesinde telefonunuza attığınız yazılımı bularak flaşlamanız gerekiyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir