Galaxy S4 I9500 için Android 4.4 KitKat Test Süreci Başladı!

blank

Bir yandan Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 için Android 4.3 güncellemesinin dağıtımını gerçekleştiren Samsung diğer taraftan 2013 yılı tepe modelleri Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için Android 4.4 KitKat güncellemesinin hazırlıklarını sürdürüyor. Android 4.4 güncellemesine ilişkin ilk bilgiler Galaxy S4 I9505 cephesinden gelişmişti. Test aşamasında ortaya çıkarılan yazılım, güncellemenin beraberinde hangi yenilikleri getireceğini bizlere göstermişti. Galaxy Note 3 tarafında ise test aşamasında ortaya çıkarılan yazılımın hemen ardından N9005 versiyonu için resmi güncelleme dağıtımı Polonya’da başladı.

teknik destek

Galaxy S4 ve Galaxy Note 3’ün ülkemizde satışa sunulan Exynos işlemcili versiyonları içinse güncelleme dağıtımının ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor. Ancak Galaxy S4 cephesinde konuya ilişkin bazı duyumlar alınmaya başladı. SamMobile kaynaklarının Samsung içerisinden elde ettiği bilgilere göre Güney Koreli üretici Galaxy S4 I9500 için test sürecinin başlattı. Henüz kararlı yapıda olmayan yazılım bu sebeple günlük kullanım için yeterli bir deneyim sunmamaktadır. Daha önceki birçok telefonda olduğu gibi Exynos işlemcili Galaxy S4 için de test sürecinde bazı yazılımların ortaya çıkarılması bekleniyor.

Test sürecinde ortaya çıkan ve Galaxy Note 3 için dağıtımı gerçekleşen Andrid 4.4 güncellemesinin ekran görüntülerinden Samsung’un arayüz deneyiminde pek bir farklılık sunmadığı anlaşılmıştı. Durum çubuğundaki simgelerin tamamının beyaz renkte olması, kilit ekrana kamera kısayolu, kablosuz yazıcı desteği ve genel bir performans artışı güncelleme kapsamında yer alan yenilikler olmuştu.

Şubat ayı içerisinde resmi güncellemenin dağıtıma sunulması bekleniyor. Samsung, Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 içinse henüz bir takvim yayınlamış değil.

samsung

kaynak: androidheadlines

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!