Galaxy S4 için Android 4.4.2 KitKat Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı!

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Samsung’un geçtiğimiz yıl çıkarttığı amiral gemisi Galaxy S4 nihayet Android 4.4.2 güncellemesine kavuştu. Güncelleme konusunda son zamanlarda özellikle büyük üreticilerden çok daha hızlı olunması beklenirken firmaların sırasıyla KitKat güncellemelerini sunması Android 4.5 öncesi oldukça önemli bir gelişme diye düşünüyorum. Güncellemenin neler getirdiğine geçmeden evvel yükleyeceğiniz dosyanın 1,5 GB büyüklüğünde olduğunu belirtelim. Odin ile kurulum yapabileceksiniz. Kurulum talimatlarını kısaca sizlere özetlemeye çalışayım.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • Öncelikle buradan  dl.sammobile.com/PVFcQ1krLD0jICdDLCFQQURYJjk_NTorVDExIiFGEx0EUlNBX0RCUQ../I9500XXUFNB4_I9500OJVFNC1_TUR.zip   Galaxy S4 için Android 4.42 Rom’unu indirin.
 • Daha sonra Odin programını indirin.
 • Bundan sonra yaptığınız tüm herşeyden öncelikle şahsım, sitemiz ve Samsung sorumlu değildir. Yaptığını bu işlem telefonunuzda kalıcı hasarlara ve garnti dışı kalma gibi yasal zorunluluklara sebep olabilir.
 • Bu uyarıdan sonra telefonunuzun CWM menüsüne girin. Öncelikle telefonu fabrika ayarlarına ve ardından tüm ayarların wipe seçeneğini işaretleyin. Dalvik kısmını da wipe yapmayı unutmayın.
 • Telefonu downolad moda alıp bilgisayarınızdan Odin programını açın.
 • PDA: I9500XXUFNB4
  CSC: I9500OJVFNC1
  MODEM: I9500XXUFNC1 şekilde ayarlamalarınızı yapın.
 • Start’a basın ve telefonunuzun Android 4.4.2 olmasını keyifle bekleyin.

Galaxy S4 için yayınlanan ve sistem alt yapısında önemli gelişmeler içeren kapsamlı güncellemeyle birlikte kullanıcılar özellikle arayüz geçişlerinde belirgin bir hızlanma ile karşılaşacaktır. Bunun yanı sıra durum çubuğu simgelerin beyaz renge dönüştürülmesi, kilit ekranda kamera kısayolu, kilit ekranında tam boyutlu albüm kapağı desteği, kablosuz yazıcı desteği, gelişmiş RAM yönetimi, Hangouts uygulamasının yerleşik SMS uygulaması olarak da kullanılabilmesi, genel performans artışı ve yatay konumda çalışırken klavyede yapılan iyileştirmelerin güncelleme kapsamında yer alan yenilikler olarak sıralayabiliriz.

Güncellemeyi yaptıktan sonra telefonun şarj konusunda ve kamera çekimi konusunda gördüğünüz farklılıkları bizlerle ve diğer kullanıcılarla paylaşırsanız seviniriz.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir