Galaxy S4 LTE Advanced resmen onaylandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

İlk olarak Benchmark test raporunda ortaya çıkan ve devam eden süreçte DLNA sertifikası alan Samsung’un SHV-E330K adlı modelinin gizemi çözüldü. Sahip olduğu kod numarası ile Galaxy S4’ün Güne Kore versiyonu ile benzerlik gösteren telefonun farklı bir Galaxy S4 versiyonu olduğu şirketin CEO’su ve aynı zamanda Samsung Mobile Başkanı JK Shin tarafından doğrulandı. Halihazırda mobil dünyasının en güçlü işlemcisiyle donatılan telefonun en önemli özelliği ise 4G iletişimin en güncel versiyonu olan LTE Advanced teknolojisini beraberinde getirecek olmasıdır. Söz konuşu LTE modemi daha düşük maliyetin yanı sıra sağladığı pil verimliliği ile ilerleyen dönemlerde birçok üreticinin tercihi olacaktır.

Andronova

Qualcomm’un 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi, Adreno 330 grafik birimi ve 2GB RAM’den güç alacağı test raporundan anlaşılan Galaxy S4 LTE Advanced ilk olarak Güney Kore’de satışa sunulacak.  Samsung’un ülkesi Güney Kore’de LTE desteği barındıran 1.8GHz frekans hızlı Exynos 5 octa ile çalışan Galaxy S4’ü nisan sonunda satışa sunduğu hatırlatalım.

LTE-Advanced mevcut LTE ağlarına nazaran daha hızlı veri akışına sahiptir, ancak henüz dünya genelinde taşıyıcılar tarafından yaygın halde kullanılmamaktadır. Şu an sadece Rusya’nın Yota adlı taşıyıcısı LTE-A ile 300Mbps hıza kadar destek sunmaktadır. Ayrıca İngiltere ve Amerika’da da bazı operatörler LTE-A ağını yılsonuna kadar ülkede hizmete sokmayı amaçlıyor.

JK Shin’nin açıklamalarından telefonun farklı ülkelerde taşıyıcılar tarafından satışa sunulacağı bilgisi gelirken, söz konusu ülke ve taşıyıcılar hakkında net bilgiler sunulmadı. Türkiye’de henüz 4G teknolojisi yer almadığı için telefonun ülkemizde satışı söz konusu değildir. Telefonun kısa süre içerisinde resmiyet kazanması bekleniyor.

kaynak: AndroidCentral

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın