Galaxy S4 Mini Görselleri Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung, Galaxy S III ile geçtiğimiz yıl yüksek satış rakamları elde ederken, bir kesim de telefonun 4.8-inçlik ekranının büyük olduğunu ve kullanım noktasında sıkıntılar yaşadıklarını dile getirmişti. Sosyal ortamda yoğun olarak dile getirilen bu durum, Samsung cephesini harekete geçirmiş ve Güney Koreli üretici ekran boyutunun yanı sıra donanımda da kırpmalar yaparak, Galaxy S III Mini modelini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Samsung Mobile başkanı JK Shin, özellikle Avrupalı kullanıcıların Galaxy S III ekranı büyük bulduğunu ifade etmişti.

Andronova

4. nesil Galaxy S’i geçtiğimiz günlerde resmileştiren Samsung, görünüşe bakılırsa yeni nesil telefonunda da mini modelini duyuracak. Artık bir gelenek haline gelmesi beklenen mini modeli, orta sınıfta konumlandırılırken; 1.6GHz frekans hızında çalışan 4 çekirdekli işlemciye sahip olacak. İşlemci birimi ve sistem belleği henüz netleşmemişken, ekran biriminde 4.3-inçlik Super AMOLED panel görüyoruz. 960 x 540p çözünürlüklü bu ekran, inç başına 256ppi değer sunuyor.

Model numarası GT-I9190 olan telefon, Android 4.2.2 ve Touchwiz Nature UX 2.0 ile çalışacak. Tasarım hatları ile Galaxy S4’e büyük oranda benzerlik gösteren Galaxy S4 Mini, farklı pazarlarda çift SIM kart desteği de sunacak. Kamera cephesinde net değerlendirmeler yok ancak 8MP çözünürlüklü bir kameranın ön görüldüğünü ifade edebiliriz. Yine Galaxy S4’te sağlanan yazılım desteğinin tamamen S4 Mini’de yer alması bekleniyor. Cihazın haziran ya da temmuz döneminde raflardaki yerini alması bekleniyor.

Ekran boyutunu kısaca değerlendirmek gerekirse; mini olarak adlandırılan bir telefonda 4.3-inçlik bir ekran açıkçası akıllı telefonlarda ekran boyutunun nereye vardığının göstergesi olarak kabul edilebilir. Bir zamanlar 4-inç boyutun ideal olduğu konuşulurken; üzerinden henüz uzun zaman geçmeden 4.3-inçlik bir ekranı mini olarak adlandırılan bir telefonda yer aldığını görüyoruz. Çok değil, Samsung’un 2011 yılı amiral gemisi modeline baktığımızda Galaxy S II’nin de 4.3-inçlik bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Halihazırda 5-inç boyutunda standart olduğu ön görülüyor ancak, bir yıl sonrasında neler karşımıza çıkacak şimdiden kestirmek çok zor.

media 16974Galaxy S4 mini1media 16975media 16976

kaynak: androidos

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın