Galaxy S4 mini LTE için Android 4.4.2 KitKat Dağıtımı Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Haziran ayı içerisinde Galaxy S5 için Android 4.4.3 güncellemesini başlatmaya hazırlanan Samsung, aynı süreçte Android 4.4.2 güncelleme yol haritasına dahil edilen telefonlara da KitKat dağıtımını sürdürüyor. Güney Koreli üreticinin güncelleme kapsamına aldığı bir diğer akıllı telefon Galaxy S4’ün LTE Black Edition oldu. Halihazırda telefon için Android 4.4.2’nin Avrupa’da dağıtıma başladığı görülürken, güncellemenin kullanıcılara ulaşması OTA ve Kies üzerinden sağlanıyor.

teknik destek

Güncellemenin beraberinde getirdiği yenilikleri aşağı yukarı artık biliyoruz. Bunlara kısaca değinmek gerekirse; genel performans artışı,  daha hızlı bir arayüz, beyaz durum çubuğu simgeleri, Hangouts’un mesaj uygulaması işlevi kazanması, pil iyileştirmeleri, kablosuz yazıcı desteği, gelişmiş RAM kullanımı, kilit ekranda kamera kısayolu, kilit ekranda tam ekran albüm kapağı ve yatay konumda daha iyi performans sergileyen klavye.

Samsung cephesinden daha önce sızdırılan güncelleme yol haritasında Galaxy S4 mini ve Galaxy S4 mini LTE için güncellemenin aynı dönemde yayınlanacağı yer almıştı. Dolayısıyla haziran ayında GT-I9190 Galaxy S4 mini kullanıcılarının da Android 4.4.2 güncellemesine kavuşması bekleniyor. Kademeli olarak dağıtılacak güncellemenin ülkemize ulaşması bir süre daha gecikebilir.

6

kaynak: sammobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!