Galaxy S4 Mini Yeni Nesil Bir İşlemciye ve 4 Farklı Versiyona Sahip Olacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy S III Mini ile yeni bir seri başlatan Samsung, bundan sonraki süreçte Galaxy S ailesinin her yeni üyesi için aynı zamanda Mini modelini de kullanıcılara sunacak. Galaxy S III’ü ekran boyutu itibariyle büyük bulanlar ve aynı zamanda, Galaxy S III’ün popülerliğinden faydalanarak tanıtılan Galaxy S III Mini’nin satış rakamları açıklanmasa da kayda değer satışlar gerçekleştirdiğini ifade edebiliriz.

teknik destek

Geçtiğimiz günlerde New York’ta düzenlenen görkemli bir etkinlik ile resmiyet kazanan Galaxy S4, nisan ayı içerisinde birçok ülkede raflardaki yerini alacak. Telefon henüz satışa sunulmamışken, 4.3-inç ekran boyutuna sahip mini modeline ait görseller ortaya çıktı. Elde edilen görsellerin yanı sıra kimi teknik özellikler sıralanırken, Galaxy S II ile aynı boyutta olması beklenen telefonda Super AMOLED ekran yer alacak. QHD çözünürlüklü (960 x 540p) ve inç başına 256ppi değer sunan bir ekrana sahip olduğu iddia edilen Galaxy S4 Mini, 1.6GHz frekans hızında çalışan 4 çekirdekli bir işlemciden güç alacak.

Android 4.2.2 ile çalıştığı görülen telefon, Samsung destek sayfası tarafından resmen doğrulandı. Destek sayfasında 4 farklı versiyon olarak sunulacağı görülen bildirilen telefonun, versiyonlara göre farklı işlemcilere sahip olacağı iddia ediliyor. Uluslararası versiyonda 4 çekirdekli bir işlemcinin yer alacağı bildirilirken; yine uluslararası çift SIM girişli versiyon ise çift çekirdekli işlemciye sahip olacak. Söz konusu alternatiflerin yanı sıra LTE sürümü ve Çin’e özel bir versiyonunda alternatifler arasında yer aldığı belirtiliyor.

Sammobile’ın elde ettiği görsellerden, uluslararası versiyonun dört çekirdekli Exynos 5210 birimine sahip olacağı iddia ediliyor. Henüz detayları bilinmeyen ve geliştirme aşamasında olduğu bildirilen Cortex-A15 mimarili işlemci, Exynos 5 ailesinde yer alacak. Tıpkı Exynos 5 octa’da yer aldığı gibi ARM’ın big.LITTLE teknolojisini benimseyecek işlemcide iki farklı mimaride işlemci kümesi göreceğiz. İki çekirdek Cortex-A7 mimarisine sahip olan çift çekirdekli daha çok basit işlemlerde görev alırken; asıl pozisyonu ise batarya verimliliği noktasında olacak. Cortex-A15 mimarili diğer çift çekirdek ise yüksek performans vaadinde bulunacak.

Galaxy S4 Mini cephesinde yakın zamanda daha fazla detay sunulacaktır. Telefonun yaz ortalalarında tüketiciye ulaştırılacağı belirtiliyor.

kaynak: GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın