Samsung, Galaxy S4’teki Pil Sorunları için Ücretsiz Pil Değişimi Sunuyor

blank

Yılın ilk yarısının dikkat çeken telefonlarından biri olmayı başaran ve ağustos ayına kadar en çok satan akıllı telefonlar listesinin zirvesinde yer alan Galaxy S4’te oluşan pil sorunu Samsung resmi kaynaklarınca da doğrulandı. Son dönemde birçok kullanıcı batarya ömrünün kısalığından, ısınmasından ve şişmesinden ciddi anlamda rahatsızlık duyarken; Samsung ise konuya ilişkin bir açıklama yayınlayarak durumu doğruladı.

teknik destek

Samsung; “Sınırlı sayıda müşterimizin durumdan etkilendiğinin farkındayız. Tüm etkilenen müşteriler en yakın Samsung Electronic servis merkezini ziyaret ederek ücretsiz olarak yedek bir pil alabilirler. Biz, müşterilerimiz için en iyi kullanıcı deneyimini sunmaya devam edeceğiz” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Güney Koreli üretici her ne kadar sınırlı sayıda müşterimiz ifadesini kullansa da, Alman telefon sağlayıcı MobiFlip, satılan Galaxy S4 birimlerinin %30’luk diliminde kullanıcıların pil sorunu ile karşılaştığını rapor ediyor. Samsung problemin sadece belirli bir bölgede yaşandığına dair bir açıklamada bulunmazken, sorunun dünya genelinde yaşandığı ifade ediliyor. Eğer benzer bir sorunla karşı karşıyaysanız en yakın Samsung servisini ziyaret ederek yedek bataryanızı ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

samsung-galaxy-s4-battery-swelling-issue-1

kaynak: AndroidBeat

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!