Galaxy S4 şarj %30 seviyelerinde telefon kapanıyor

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Samsung Galaxy S4 telefonda şarjda kapanıyor. Yazılım sorunu mu var? Galaxy S4 modelinde şarjınızın %30 %10 %20 seviyesine gelinde batarya bitmeden telefon kapanıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung firması tarafından üretilen Galaxy S serileri ülkemizde kullanıcı sayısı fazla olan telefon modellerinden biridir. Galaxy S serileri segment olarak orta sınıfın üstünde olan ve fiyat aralığı olarak pahalı diyebileceğimiz sınırlar içerisinde olan modellerdir. İşte bu modellerden biri olan vakti zamanında çok para ödenerek alınan Galaxy S4 modelinde yaşanan sorunlardan birini çözmeye çalışacağız.

Öncelikle şunlara dikkat edelim:

  • Yan sanayi denilen cihazlarla şarj yapılmamasına
  • Orjinal kablonun yerini tutmayan kablolarla
  • Sık sık şarja takmayalım
  • Sık sık dolmadan şarjdan çıkarmayalım
  • Şarjdayken oyun oynama veya video izleme olayından kaçının
  • Batarya değişmesi gerekiyorsa orjinalini tercih edein

Samsung Galaxy S4 modelinde telefon şarjınızın %30 seviyelerine gelince kendiliğinden kapanması problemi. Peki bu pil batarya sorununu nasıl çözüme kavuşturabiliriz. Bunun için bir kaç çözüm önerimiz olcaktır;
 

Samsung Galaxy S4 şarjda kapanıyor çözümü nedir?

Birinci Yöntem; Galaxy S4 modelinize yeni batarya aldı iseniz, bataryanıza kalibrasyon yapabilirsiniz. Batarya kalibrasyon ayarlarının nasıl yapılacağını forum sitelerinden öğrenebilirsiniz.

İkinci Yöntem; Eğer Galaxy S4 modelinize farklı bir ROM attı iseniz ve bu ROM’dan sonra bu sorunu yaşamaya başladı iseniz yapmanız gereken yüklediğiniz ROM’u akıllı telefonunuzdan kaldırıp yerine orjinal olan samsung firması tarafından yazılan ROM’u yükleyiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Üçüncü Yöntem; Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda herhangi bir çözüm elde edemedi iseniz, yapmanız gereken Galaxy S4 modelini yetkili bir servise göstermenizdir. Çünkü cihazınızda donanımsal sorun olabilir.


Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 04:04

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak