Galaxy S4 Satışları Aylık 5 Milyon Seviyesine Gerilerken, Telefon Hala Zirvede!

blank

Bir aydan daha kısa bir sürede 10 milyon satış rakamına ulaşarak Android dünyasının en hızlı satılan telefonu unvanını ele geçiren Galaxy S4’ün haziran ve devam eden aylarda ise satış rakamlarında düşüş gözlemlendi. Galaxy S III’ün 60 milyon satış rakamına ulaşmak üzere olması Galaxy S4’te beklentileri daha da yükseltirken, beklentilerin 80 milyonun altına düşmeyeceği yönündeydi.

teknik destek

Satış rakamlarına ilişkin gelen rakamlar ise Samsung’un söz konusu rakama ulaşmasının oldukça zor olduğunu gösteriyor. Haziran ayında 7 milyon satan Galaxy S4, Hong-Konglu analitik firması Counterpoint Research ‘ün yayımladığı son rapora göre ağustos ayı içerisinde 5 milyon satmasına rağmen hala en çok satan cihazlar listesinin tepesinde yer alıyor.

Araştırma şirketi Galaxy S4’ün uluslararası versiyonunu liste başı yaparken (muhtemelen LTE sürümü dahil değil), iPhone 5’i ise 16 ve 32GB şeklinde iki ayrı cihaz şeklinde değerlendirmiş. Samsung, Galaxy S4 satışlarından beklediği ilgiyi görmese da, geçtiğimiz yılın amiral gemi modelleri ve bazı orta sınıf cihazları hala kullanıcılardan yoğun bir ilgi görüyor.

Ağustos ayını en çok satanlar listesinde ilk 10’da 5 Samsung telefonu yer alırken, listede yer alan bir diğer üretici ise Asha serisi modellerle Nokia oldu. Liste şu şekilde;

s4

Xperia Z, HTC One ve LG Optimus G Progibi yılın ilk yarısına damga vuran telefonlar ilk 10 içerisinde yer almadı. Yılın son çeyreğinde yaşanan tatil dönemi sonrası Galaxy S4 satışları hakkında bir değerlendirme yapmak daha doğru olacaktır. Bu dönemde ayrıca iPhone 5S, iPhone 5C, Galaxy Note 3, Xperia Z1, LG G2 ve HTC One Max satışlarının ne yönde olacağı da merak uyandırıyor.

kaynak: PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!