Galaxy S4’ün Satış Adetleri 40 Milyonu Aştı!

Geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy S5’in Şubat ayında yapılacak Dünya Mobil Kongresinde tanıtılacağı ile ilgili söylentiler çıkmıştı.

Andronova

Henüz 1 yılı bile tamamlamadan yeni bir amiral gemisi söylentileri hem Galaxy S4 sahiplerini kızdırmış hemde Note 3 alan ve alacakları da endişe etmesine sebep olmuştu. Sonuçta kimse telefonunun bu kadar kısa bir sürede eski model olmasını kabullenmeyecek ve kalite sistemindeki en önemli unsur olan “marka güvenilirliği” de en basit tabirle ayaklar altına alınacaktı. Bu durum hakkında herkes Samsung tarafından bir açıklama bekliyordu ve bu açıklama kısa bir süre önce duyuruldu.

Samsung Mobil Başkanı JK Shin’in Kore basına verdiği demeçte Galaxy S4 amiral gemisi için gerçek satış rakamları ortaya koydu ve kötü giden Galaxy S4 satışlarının tamamen yalan olduğunu duyurdu. Shin 40 milyondan fazla Samsung Galaxy S4 telefonları satıldı söyleyerek Galaxy S5 için Nisan ayını işaret ederek Global satışın Mayıs ayı gibi başlayabileceğini hatırlattı.

Galaxy S4 ilk çıktığı ay içnde 10 milyon satış barajını aşmıştı. Bu söylentilerin çıkmasının asıl sebebi; Amerika’da iPhone 5C ve iPhone 5S satışının başlamasıyla birlikte HTC One ve Galaxy S4 satışlarının oldukça düşmesiydi. Telefon global anlamda oldukça başarı yakaladı ama Galaxy S4’ün bu saatten sonra da günden güne artan satış grafiği yakalaması gerçekçi bir yorum olmayacaktır. Özellikle şu anda Galaxy S4’ün, LG G2 ile aynı fiyattan satılmaya çalışılmasını bilmem siz nasıl nasıl buluyorsunuz? Herşeye rağmen Samsung Galaxy S4’e Android 5.0’a kadar destek vermeye sürdürecek bundan emin olabilirsiniz.

Kaynak: gsmarena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.