Galaxy S4 ve HTC One GPe için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Başladı!

Andronova

Google’ın bu yılın ortalarında resmiyete kavuşturduğu Galaxy S4 ve HTC One‘ın Google sürümleri için Android 4.4 güncellemesinin dağıtımına OTA yoluyla başlandı. İlk olarak Nexus 5’te karşımıza çıkan Android 4.4 birkaç gün sonra diğer Nexus cihazlarda tecrübe edilmeye başlanmıştı. Google Play Edition cihazlar içinse güncellemenin bir ay içerisinde başlayacağı ilgili üreticiler tarafından açıklanmıştı.

Yaklaşık 305MB dosya büyüklüğünde olan güncelleme neticesinde telefonlarda var olan Android 4.3 JWR66Y yapı numarası, Android 4.4 KRT16S halini aldı. Güncelleme kapsamında;  gelişmiş RAM yönetimi, yazıcı desteği, daha gelişmiş çoklu görev yöneticisi, müzik çalma esnasında verimli pil kullanımı, Hangouts uygulaması aynı zamanda yerleşik SMS uygulamasının yerini alması, değişen bazı arayüz simgeleri ve Dalvik yerine yüksek performans sunan ART runtime motoru gibi kapsamlı yenilikler yer alıyor.

ART motoru kullanımı esnasında kullanıcılar tarafından rapor edilen bazı hatalar mevcut. Yeni runtime motoru bazı uygulamaların çökmesine neden oluyor.

Ayarlar> Telefon Hakkında> Sistem güncellemeleri kısmından güncelleme kontrolü yapabilirsiniz.

kaynak: GSMArena, androidbeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir