Galaxy S4 Zoom ve Galaxy Ace 3 Cephesinde Yeni Sızıntılar!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

26 Haziran’da Londra’da gerçekleşecek “Samsung Premiere 2013” etkinliği sebebiyle Güney Koreli üretici cephesinde hareketli günler yaşanıyor. Kısa süre önce resmi tanıtımları gerçekleşen Galaxy Tab 3 8.0 ve Galaxy Tab 3 10.1 tabletlerin yanı sıra Galaxy S4 Active’in de basın karşısına çıkacağı etkinlikte Samsung’un kamera odaklı yeni cihazı Galaxy S4 Zoom’u da resmi olarak tanıtması bekleniyor.

Andronova

Galaxy S Zoom’a ait olduğu iddia edilen bir görsel kısa süre önce sızdırılırken, kamera odaklı telefona dair yeni görseller de yayınlandı. Önceki fotoğrafla paralellik gösteren yeni görsellerde, telefonun sahip olduğu 10x optik zoom’lu sensör sebebiyle günümüz akıllı telefonlarına nazaran oldukça kalın bir tasarım sergilediği görülüyor. Cihazın ön bölümü ise tasarım noktasında Galaxy S4 mini ile benzerlik gösteriyor. Kamerasıyla ön planda olması beklenen Galaxy S4 Zoom’un teknik özellikleri ise orta sınıf için ideal bir seçenek oluşturuyor.

media 16856

4.3-inç boyutunda Qhd çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 1.6 ya da 1.7GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli (muhtemelen Qualcomm 400) işlemci, 1GB RAM, Android 4.2.2, 16MP çözünürlüklü arka kamera, Bluetooth 4.0 LE, Touchwiz Nature UX 2.0, 8GB dahili depolama birimi ve 64GB’a kadar microSD kart desteği.

media 16857

Son dönemde bazı test raporlarında karşımıza çıkan Galaxy Ace 3 cephesinde ise ilk görsel ortaya çıktı. Telefonun basın görseli olduğu iddia edilen fotoğraftan anlaşıldığı kadarıyla Samsung, serinin önceki modellerine benzer bir tasarım sergileyecek. Giriş ve orta seviye arasında konumlandırılan, uygun fiyatlı yapısı ile kayda değer satışlar gerçekleştiren Galaxy Ace serisini 3. telefonu S7270 kod numarasına sahip. Görüldüğü üzere Samsung serinin önceki modellerinden farklı bir kod numarası benimseyecek.

media 2971

4-inç boyutunda 800 x 480p çözünürlüklü LCD ekranın yer aldığı telefonun güç birimini 1GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli işlemci ve 1GB RAM oluşturuyor. Görüldüğü üzere ekran boyutu, işlemci ve tasarım anlamında pek bir farklılık beklenmiyor. Android 4.2.2 ve TouchWiz Nature UX 2.0 ile çalışan telefonda 4GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, 1.500mAh kapasiteli batarya, 9.8mm kalınlık ve 5MP çözünürlüklü arka kamera öne çıkan diğer teknik özellikler arasında yer alıyor. 300 dolar seviyesinde bir fiyatla satışa sunulması beklenen telefonun çıkış tarihi için temmuz ayı işaret ediliyor.

kaynak: SamMobile, GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın