Galaxy S4’e “Samsung Orb” Desteği Android 5.0 ile Sunulacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy S4, sahip olduğu teknik özelliklerin yanı sıra sunduğu yazılımsal destekle de dikkat çeken bir telefon. Galaxy S III’te yazılım odaklı birçok teknolojiyi kullanıcılara sunan Samsung, yeni nesil Galaxy S’te bu gelişimi bir adım daha ileri taşıdı.

Andronova

Özellikle kamera cephesinde sunulan destek kullanıcılara tam not alıyor. Dual Camera, Shot & Sound, Story Album, Drama Shot ve Eraser gibi kamera odaklı yazılımsal desteğin yanı sıra S Translate, Smart Pause ve Smart Scroll, Air Gesture, Samsung Knox, S Voice Drive, S Health, Adaptive Display ve Adapt Sound’da telefonda yer alan diğer özelliklerin başında geliyor.

Galaxy S4 resmiyete kavuşmadan önce telefonda yer alan kameranın 360 derecelik panoramik çekimler sağlayacağı konuşuluyordu. Samsung Orb olarak adlandırılan çeki modu, 13MP çözünürlüklü BSI CMOS sensörlü kameranın sunduğu destekler arasında yer almasa da, özelliğin Android 5.0 güncellemesi ile telefona sunulacağı belirtiliyor. Benzer çekim modu ilk olarak Android 4.2’de PhotoShere isminde Nexus cihazlara sunulurken; LG de benzer bir çekim moduna Panorama VR ismiyle Optimus G Pro modelinde kullanıcılara sunmuştu.

Android 5.0 Key Lime Pie mayıs ayında gerçekleşecek Google I/O etkinliğinde tanıtılacak. Son dönemde sunduğu güncellemelerle kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alan Samsung, yeni nesil telefonu için güncellemeyi en kısa sürede sunacaktır. Yine telefonda bulunan yazılımsal özelliklerin büyük bölümünün Android 5.0 güncellemesi ile Galaxy S III ve Galaxy Note II’ye sağlanacağı daha önce bildirilmişti.

kaynak: sammobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın