Galaxy S4’te (I9505) Stok Android ve TouchWiz Deneyimini Bir Arada Sunacak MoDaCo.SWITCH ROM Çok Yakında! Tanıtım Videosu Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google, geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Geliştiriciler Konferansında yeni bir Nexus cihaz tanımı yapmamış ve bunun yerine Galaxy S4’ün stok Android ile çalışan versiyonunu (Google Edition) duyurarak yeni bir platformun kapısını aralamıştı. Söz konusu gelişme Android’in saf halini benimseyen kullanıcılar cephesinde memnuniyetle karşılansa da, saf Android; TouchWiz Nature kullanıcı arayüzünde sunulan yazılım desteğinden faydalanılamayacağı anlamını taşıyor.

teknik destek

Bu noktada ise Android dünyasının önde gelen yazılımcılarından Paul O’Brien, ilk olarak HTC One modelinde Sense 5 ve stok Android deneyimi sunan bir ROM hazırlamış ve ROM’u telefonlara yüklenebilir hale getirmişti. Ünlü geliştirici daha sonra benzer bir çalışmaya Galaxy S4 için de başlayacağını müjdelerken, bu anlamda kullanıcılardan destek amaçlı Indiegogo üzerinden bağış kampanyası başlatmıştı.

Gösterilen yoğun ilgi neticesinde bağış kampanyası kısa süre içerisinde amacına ulaşırken, ünlü geliştirici de ROM hazırlıklarına başladı. Aradan geçen 3 haftalık süre sonrası Paul O’Brien, Twitter hesabı üzerinden beta aşamasında yazılımın hazır olduğunu ve kısa süre içerisinde ROM’un indirilebilir hale geleceğini duyurdu.

Alt bölümde yer alan tanıtım videosunda görüldüğü üzere iki farklı arayüz arasında geçiş Switch adlı uygulama sayesinde oldukça basit bir şekilde sağlanıyor. ROM ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir