Galaxy S4’ün ilk Pil Süresi Testleri Yapıldı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy S serisinin 4. jenerasyonu geçtiğimiz günlerde Unpacked etkinliği ile kullanıcılara sunulurken, şimdilerde ise telefonun satışa sunulması bekleniyor. Tasarım noktasında Galaxy S III ve Note II’den esintiler sunan telefon, iddia edilen göre daha sağlam bir his veriyor. Teknik özelliklere baktığımızda ise, Samsung’un platformun en güçlü telefonlarından birini oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Andronova

Akıllı telefonlara baktığımızda inanılmaz hızda işlemciler, üst seviye görüntü kalitesi sunan grafik birimleri ve netlik noktasında keskin ve parlak görüntüleme sunan ekranlar karşımıza çıkıyor. Söz konusu telefonlar istediğimiz performansı sunabilir, hatta en güçlü telefona da sahip olabiliriz. Ancak unutulmaması gereken bir detay var ki; oda bu cihazların asıl amaçlarını konuşmak olduğudur. Telefonumuz istediği yetenekleri sergilesin, istediği çözünürlükte videolar kaydedebilsin, yeterli seviyede bir pilin sunulmaması durumunda; asıl amacı konuşmak olan telefon özelliğinin yanı sıra, hiçbir özelliğini sağlıklı olarak kullanamayız.

Galaxy S4’te tekrar dönecek olursak, telefon bünyesinde 2600mAh kapasiteli bir pile sahip. Milyonlarca satış elde etmesi beklenen telefonun elbette ki sunacağı pil performansı birçok kullanıcıyı yakından ilgilendiriyor. GSMArena, bu noktada ilk sonuçları yayınlayarak bazı değerlendirmeler yapmamıza olanak sağlıyor. Alt bölümde telefonun sergilemiş olduğu pil performansını rakipleriyle karşılaştırmalı bir biçimde bulabilirsiniz.

Pil performansına geçmeden önce söz konusu sonuçların Galaxy S4 I9505 LTE versiyonlu modele ait olduğunu belirtelim. Qualcomm 600 serisi işlemciyle donatılan telefon, pil tüketimi noktasında ortalama sonuçlar sunuyor. Ülkemizde de satışa sunulacak olan Exynos 5 octa işlemcili versiyonun açıkçası daha iyi sonuçlar elde edeceğini ön görebiliriz. İşlemcinin sahip olduğa mimari yapısıyla 4 çekirdekli iki birimden birinin daha düşük frekansta çalışarak basit işlemlerde görev alması ve Cortex-A7’nin pil tüketimi noktasında en cimri mimari olduğunu söyleyebiliriz.

Konuşma Süresi

111

Tarayıcı Performansı

221

Video Oynatıcı

33

kaynak: blog.GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın