Samsung Galaxy S5 4K Testi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

0,3 megapiksel kamerası olan telefonlardan bu gün 41 megapiksel sönsörlere uzanan bu teknoloji seviyesinde 13 megapikselin bile düşük kaldığı algısının olduğu bir dönemden geçmekteyiz. Bundan 7-8 yıl evvel herkesin alma gücüne eriştiği HDReady TV’lerden sonra son birkaç yıldır Full HD Tv’lere gözümüz tamamen aşina oldu ve 1 yıldır da 4K çözünürlük ile ilgilenmeye başladık.

teknik destek
  • 1280×720 Piksel Çözünürlüğe, HD Çözünürlük
  • 1920×1080 Piksel Çözünürlüğe, Full HD Çözünürlük
  • 2560×1440 Piksel Çözünürlüğe, 2K Çözünürlük
  • 4096×3112 Piksel Çözünürlüğe 4K Çözünürlük
  • 7680×4320 Piksel Çözünürlüğe ise 8K Çözünürlük demekteyiz.

Televizyon sektöründe ise 4K çözünürlük 16:9 oranından dolayı biraz daha düşüyor ve 3840×2160 piksele geriliyor. TV sektörü bu çözünürlüğü de 4K olarak nitelendirmekte. 4K televizyonlardan sonra el kameraları ve nihayet geçtiğimiz yıl Galaxy Note 3 ile birlikte mobil telefonlara da 4K video çekim modu eklendi. Bu gün ise gelinen noktada geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen tüm Snapdragon 800’lü cihazlara 4K video özelliğinin kazandırılmaya başlandığını görmekteyiz.

İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen Dünya Mobil Kongresi 2014’te görücüye çıkartılan Galaxy S5 ile ilgili çok şey söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. Evet tasarım anlamında kimseyi tatmin etmese de telefonun donanım anlamında rakiplerinden oldukça ileri olduğunu kabul etmek gerekiyor. Kamerası konusunda büyük bir gelişim gösteren ve ISOCELL teknolojisine geçiş yapan Samsung kamera konusunda en iyiyi sunacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Youtube’ta paylaşılan GAlaxy S5 4K video çekimi beni oldukça şaşırttı. Oldukça beğendiğim bu videoyu sizlerle paylaşmak istedim. Şunun unutulmamasında fayda var. Öncelikle bu videoyu youtube’nin sıkıştırdığını belirtmek gerekiyor ve bu videoyu en fazla 1080p bir monitörde izleyebiliyoruz. Kimbilir ham hali ve 4K bir televizyonda bu görüntü ne muhteşem görünürdü. Özelikle videoyu çekenin zoom yaptığındaki görüntü kayıplarının youtube sıkıştırmasından da kaynaklandığını bilmek gerekiyor. Videoyu ayarlar menüsünden 4K seçeneğine getirmeyi unutmayın!

İşte Samsung Galaxy S5’in 4K çekim modu performansı;

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın