Galaxy S5 Active Hakkında İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung tıpkı Galaxy S4’te olduğu gibi Galaxy S5 adı altında piyasaya birçok cihaz sunmayı amaçlıyor. Bir süredir Galaxy S5 mini ve Galaxy S5 Zoom hakkında bazı detaylar internette yayınlanmaya başladı. Hatta Galaxy S5 Zoom’a ait bir görsel ve kamera/telefon melezi cihazın AnTuTu kriter test sonuçları da gün yüzüne çıktı.

Andronova

Samsung’un Galaxy S5 adı altında piyasaya sunacağı bir başka cihaz ise Galaxy S5 Active olacak. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Galaxy S4 Active, Galaxy S4’ün suya, toza ve darbelere karşı daha dayanıklı bir seçeneğiydi. Galaxy S4’te farklı bir tasarım sunan telefonun kimi teknik özelliklerinde de kesintiler yapılmıştı.

Samsung, Galaxy S5’i suya karşı dayanıklı bir yapıda geliştirdi. Bu sebeple Galaxy S5 Active’in tanıtılmasına ihtimal verilmiyordu, oysa User Agent profilinde ortaya çıkan SM-G870A adlı modelin Galaxy S5 Active olduğu tahmin ediliyor. Söz konusu model Galaxy S5 mini şeklinde de değerlendirilebilir, ancak 1080 x 1920p çözünürlüklü ekrana sahip telefonun bu çözünürlük değeri Galaxy S5 mini iddialarını ortadan kaldırıyor.

Galaxy S5 Active tıpkı Galaxy S5’te olduğu gibi suya karşı dayanıklı bir yapı sergileyecek. Telefonun bunun yanı sıra darbelere ve toza karşı daha sağlam bir yapı içerecek. Galaxy S4 Active’de yer alan tasarımın devam ettirilmesi bekleniyor. Full HD çözünürlüklü LCD ekranla donatılacak akıllı telefonda Qualcomm cephesinden dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, 2GB RAM, Androd 4.4 KitKat, TouchWiz arayüz ve 13MP (Galaxy S5 16MP) çözünürlüklü kameranın yer alması bekleniyor.

Schermafbeelding-2014-04-03-om-21.32.27

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.