Galaxy S5 Active İki Farklı Videoda Kendini Gösterdi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un bir süredir çeşitli mecralarda teknik özellikleri ya da kimi sertifikaları alırken görüntülenen Galaxy S5 Active modeli ilk defa videoda görüntülendi. Galaxy S5 her ne kadar suya karşı dayanıklı bir yapı sergiliyor olsa da, Samsung telefonun suya ve darbelere karşı daha dayanıklı modelini oluşturmayı uygun görmüş olmalı.

teknik destek

Galaxy S4 Active tasarımını büyük ölçüde sürdüren Galaxy S5 Active’in ön bölümünde kendini açıkça belli eden üç adet fiziksel buton yer alıyor. Telefonun arka bölümü ise daha çok bataryalı bir kılıfa konulmuş bir telefon izlenimi veriyor. Çıkarılabilir pil yapısı sunan telefonda kamera ve LED flaş yerleşimi Galaxy S5 ile aynı. Galaxy S5 Active’de ayrıca kalp hızı ölçüm sensörü de yer alıyor.

Galaxy S5 Active modelinde 5.1-inç büyüklüğünde 1080p çözünürlüklü ekran kullanılacak. Videodan anlaşıldığı kadarıyla Samsung, Galaxy S4 Active’de kullandığı LCD tabanlı ekranın yerini Galaxy S5 Active’le birlikte tekrar Super AMOLED ekrana dönüş yapıyor.

Galaxy S5 Active’de ayrıca 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, 2GB RAM, 16GB depolama, hafıza kart girişi, 13/16MP arka kamera, Android 4.4.2 KitKat ve TouchWiz kullanıcı arayüzü yer alacak.

s0dz49fwJO0″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

GpQry0Zrm8A” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!