Galaxy S5 batarya dolu ama telefon kapanıyor sorunu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Telefonumun şarjı dolu ama kapanıyor çözümü nedir? Pil %20 dolu Samsung Galaxy S5 telefonum bataryası pili kendiliğinden kapanıyor nasıl çözebilirim?

Ad imageAd image

Samsung markasının amiral gemisi olan Galaxy S serileri halen satışı devam etmektedir. En son Galaxy S7 çıkmasına rağmen telefoncularda daha eski modellerini bulabilirsiniz. Örnek olarak halen Galaxy S3 veya S4, S5 modellerini vitrinlerde bulabilirsiniz.

Şimdi bu haberimizde samsung markasının galaxy S5 modelinde yaşanan bir sorunu çözüme kavuşturmaya çalışacağız. Galaxy S5 modeli bataryası %20 ‘lere gelince telefonunuz kendiliğinden kapanıyorsa yapabileceklerinizi aşağıda sıralayalım;

Galaxy S5 batarya kapanma sorunu ve çözümleri

Galaxy S5 batarya dolu ama telefon kapanıyor sorunu

Galaxy S5 batarya dolu ama telefon kapanıyor sorunu

1) Telefonunuzun arka planında sizden habersiz çalışan applicationlar, dosyalar ve önbelleğinizde yer alan gereksiz veriler batarya süresini kısaltabilir. Bundan dolayı bu gereksiz dosyaların galaxy S5 telefonunuzdan silinmesi gerekmektedir. Bu işlemi kolya bir yolla yapabilirsiniz. Yapmanız gereken Google Play Store’den Clean Master uygulamasını ve Juice Defender uygulamasını indirmenizdir. Bu uygulamaları indirdiğinizde batarya süresinde gözle görülür bir değişiklik olduğunu göreceksiniz. Ayrıca bu uygulamalar android markette sizlere ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Ad imageAd image

2)Yukarıdaki işleme rağmen halen sorununuz devam ediyorsa telefonunuza hard reset atmanız gerekebilir. Bu işlemi yapmadan önce telefonunuzda yer alan bilgilerinizin yedeğini alınız. factory reset işlemlerinin nasıl yapılacağını sitemizin arama bölümünden ulaşabilirsiniz.

3) İşlemlerimize devam ediyoruz. Yine kolay ve pahalı olmayan bir yöntemi uygulayabilirsiniz. Galaxy S5 telefonunuzun bataryasını değiştirebilirsiniz. Bu son işlemler sorununuz büyük bir ihtimalle çözüme kavuşacaktır. 


Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2017, 13:47

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir