Galaxy S5, Beklediğimizden Daha Geç Gelebilir!

blank

Samsung 2014 yılına rekor bir borsa düşmesi ile girmişti. Firma her sene ve her çeyrekte artan karlılıkları ile Samsung’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Lee Young Hee Bloomberg’e çarpıcı açıklamalarda bulunarak özellikle Galaxy Gear 2 hakkında bilgiler verdi. Lee Young Hee’nin açıklamalarına göre Galaxy Gear 2 Nisan ayında Galaxy S5 ile birlikte lanse edilecek.

teknik destek

Biz Galaxy S5’in şubat ayının sonunda yapılacak olan dünya mobil kongresinde tanıtılacağını her fırsatta dile getiriyorduk ama birinci ağızdan öğreniyoruz ki Samsung’un böyle bir planı yok. Galaxy Gear 2’nin ilk nesil akıllı saati gibi kaba bir yapıda olmayacağını dile getiren Hee, saate aynı zamanda sağlık hizmetlerini de ekleyeceklerini söyledi. Özellikle nabız sayımı ve Smsung’un geliştirdiği S-Health uygulamasının yeni nesil akıllı saate getirileceğini ve adım hareketlerini cep telefonu ile koordineli bir şekilde izleneceğini dile getiriyor. Sağlık hizmetleri kısmında oldukça büyük bir potansiyel müşteri portföyünün olduğu düşünüldüğünde akıllı saatlerin bunları yapmasını ve özellikle belli nabız ölçümlerini ve kalp ritminin değişmesinde bize sesli uyarıda bu cihazların bulunması özellikle ritm sorunu yaşayan kalp hastaları için oldukça önemli bir gelişme olacaktır. Samsung ne yapıp edip hem pil sorununu hemde Apple‘ın akıllı saati iWatch’tan daha önce ürününü pazara sunmayı hedeflemektedir. Yapılan açıklamalardan da Galaxy S5’in Galaxy Gear 2 ile birlikte Nisan ayında pazara sunulacağını öğreniyoruz.

Samsung’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Lee Young Hee ağzından öyle bir şey kaçırıyor ki; bunu bilinçli mi yoksa bilinçsiz mi yaptı tam olarak bilemiyorum. Hee, Samsung’un sonbahar aylarında (muhtemelen Galaxy Note 4 lansmanında) bir giyilebilir cihaz daha tanıtacağını söylüyor. Bunun hakkında en ufak bir bilgi vermese de Samsung’un kapalı kapılar ardında Google Glass benzeri bir ürün üzerinde çalıştığı biliniyordu. Önümüzdeki sonbaharda Samsung bizi yepyeni bir teknoloji ile tanıştırabilir. Samsung’un şunuda unutmaması gerekir ki o tarihlerde Google Glass 2’yi çoktan duyurmuş olabilir. Sizce Samsung giyilebilir gözlük işine girmeli mi?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!