Galaxy S5 Boyutları Galaxy S4’e Benzer Bir Tasarımın İpuçlarını Veriyor!

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Galaxy S5’in tanıtım tarihi olan 24 Şubat’a doğru giderken telefonun tasarım ve teknik özellikleri üzerindeki sis perdesi de aralanmaya başlıyor. Kısa süre önce telefonun ortaya çıkarılan kutusu teknik özelliklerin büyük bölümünü yansıtmış ve Galaxy S5 beklenildiği üzere 3GB RAM, 5.25-inç boyutunda 2K çözünürlüklü ekran, Snapdragon 800’ün 2.5GHz frekans hızına ulaşan dört çekirdekli MSM8974AC versiyonu, 20MP çözünürlüklü kamera ve 3.000mAh kapasite gibi dikkat çeken özelliklere sahipti.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefona ilişkin önemli bir bilgi bu defa iPhone ve iPad sızıntılarıyla nam salmış sonnydickson sitesi kaynakları tarafından yayınlandı. Site Galaxy S5’in boyutlarını ve muhtemel tasarımı yayınladı. Yayınlanan görüntüde Galaxy S5’in yüksekliği 141.7mm, genişliği 72.5mm ve kalınlığının ise 8.1mm olduğu görülüyor. Fikir oluşması açısından Galaxy S4’ün boyutlarını hatırlayacak olursak; yükseklik 136.6mm, genişlik 69.8mm ve kalınlık ise 7.9mm.

Galaxy S5 ve Galaxy S4 boyut anlamında birbirine yakın değerlerde olacak ancak Galaxy S5’te büyüyen ekran ve pilli dikkate aldığımızda  telefon elbette boyut itibariyle Galaxy S4’ten bir miktar daha büyük olacak. Tasarım anlamında ise Samsung’un radikal bir değişim sunması öngörülmüyor. Alt bölümde yer alan görsel ve daha önce satışa sunulan Galaxy S5 kılıfları tasarımın Galaxy S4’e benzeyeceğini gösteriyor.

Telefonda kullanılacak malzeme ise henüz bilinmezken, sınırlı sayıda metal kasa Galaxy S5 de ihtimaller arasında yer alıyor. Galaxy S5’in teknik özellikler itibariyle (ki görüntü sahte çıkmazsa) kullanıcıları tatmin ettiğini söyleyebiliriz. TouchWiz kullanıcı arayüzünde de radikal değişimler sergilemesi beklenen Samsung, tasarım itibariyle şık bir telefon ortaya koyduğu takdirde Galaxy S3 ve Galaxy S4’te yakaladığı satış rakamını daha ileriye taşıyabilir.

Not: Amerika’nın önde gelen operatörleri Sprint ve T-Mobile’ın Galaxy S5 kullanıcı profili bilgilerinde Galaxy S5’in Full HD çözünürlüklü ekrana sahip olacağı görüldü. Bu gelişme bizlere Samsung’un iki farklı Galaxy S5 tanıtacağı ihtimalini artırıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

s5watermark

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak