Galaxy S5, HTC One M8 ve Xperia Z2 Video Çekim Performansı Karşılaştırma Testi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung, HTC ve Sony 2014 ilk yarısı için duyurdukları amiral gemisi telefonları ile ilgili bir çok bilgiyi sizlerle paylaştık. Telefonların performansları ve günlük kullanıcı deneyimlerini ürünler elimize geldiğinde sizinle paylaşabileceğiz ama HTC One M8 hariç. Bunun nedeni ise (HTC’den gelen bilgiler doğrultusunda) böyle bir çalışmaları olmamasıymış. Samsung ve Xperia Z2 ise yakında elimize ulaşacak ve bu telefonların benchmark haricindeki günlük kullanım senaryolarını sizlerle paylaşabileceğiz.

Bundan evvel ise telefonların video performanslarının değerlendirildiği bir videoyu sizlerle paylaşmak istedik. Her 3 telefonunda OIS yai Optik Görüntü Sabitleme özelliğinin olmadığını ve bu işlemi donanımsal olarak değil yazılımsal olarak gerçekleştirdiklerini belirtmekte fayda var. Videoyu izleyince HTC’nin renk verme konusundaki sorunlarının da farkına varmanızda fayda var. Telefonu alacaklar için şuunu belirtmekte fayda var. Bu sorunların bir güncelleme ile giderileceğini düşünmekteyiz ama o güncelleme ne zaman verilir bunu kestirmek güç. Şimdi yapılan bu video testini birlikte inceleyelim.

ezvq6DLn3ho#t=74″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Yapılan bu testte gerçekten bir hile yoksa ve Xperia Z2 kayırılmak istenmiyorsa Z2 nin video çekim performansı tek kelimeyle mükemmel olmuş diyebiliriz; fakat burada bir soru işareti kafamı karıştırmıyor değil. OIS özelliği olan bir profesyonel kamera kadar mükemmel çekim yapan ve gerçekte OIS’i olmayan Xperia Z2 nasıl oluyor da bu kadar sarsıntısız çekim yapabiliyor? Bu konuda sizin görüşleriniz nedir acaba?

Kaynak: mobilygeeks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir