Galaxy S5 için Ön Sipariş Süreci Başladı, Fiyatlandırma Detayları Ortaya Çıkıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung yeni nesil amiral gemisini duyurduğundan beri eleştirilerin hedefinde. Galaxy S5; ekran, kamera, parmak izi tarayıcısı, su geçirmezlik ve işlemci gibi  detaylarda kullanıcıları tatmin edecek özellikler yer alsa da, özellikle tasarım, RAM miktarı, batarya, depolama (16GB seçeneği), kullanıcı arayüzü ve kullanılan malzemede ise önemli bir kesim tarafından hayal kırıklığı olarak değerlendiriliyor.

Andronova

11 Nisan’da 155 ülkede satışa sunulacak telefonun bir diğer eleştiri noktası gelen haberlere göre fiyatı olacak. Geçtiğimiz günlerde henüz telefon tanıtılmadan önce Bloomberg tarafından yayınlanan bir haberde Galaxy S5’in alışılmışın fiyatın daha doğrusu beklenilen fiyatın daha altında satılacağı yönündeydi.

İngiltere merkezli perakendeci Clove ve Amazon İspanya’dan gelen ilk fiyatlar telefonun Galaxy S4’e oranla hiç de beklenilen fiyatın altında olmadığını gösteriyor. Amazon İspanya’nın Galaxy S5 için uygun gördüğü fiyat 730€ (2.200 lira)olarak listelenirken, bu fiyatın telefonun 16GB’lik versiyonu için olduğunu belirtelim. Amazon Almanya’ya baktığımızda ise Galaxy S5’in 699€’dan (2.110 lira) listelendiğini görüyoruz.  İngiltere merkezli perakendeci Clove ise Galaxy S5 için ön sipariş sürecinin 550 sterlinden (2.010 lira) başlattı. Kısa süre önce Galaxy S5 için ön kayıt almaya başlayan ve iki gün içerisinde 100.000 ön kayıt alarak bu alanda kendi rekorunu kıran Amerikalı mobil operatör T-Mobile ise Galaxy S5’in 672 dolar (1.480 lira) etiket fiyatıyla satışa sunulacağını açıklamıştı.

Galaxy S5’in Amerika fiyatını bir tarafa bırakırsak, Avrupa’da belirlenen fiyatlar ülkemiz için de bir ön görü niteliği taşımaktadır. Bu fiyatlarda Galaxy S5’in beklenilenden daha uygun fiyatlı olacağı söylentileriyle çelişkilidir ki, ülkemizde 2.000 liranın altında bir fiyat beklenmiyor.

Samsung’un metal kasalı ve daha üstün özellikli bir Galaxy S5 (Galaxy F) üzerinde çalıştığına dair dedikodular devam ediyor. İddianın doğru çıkması durumunda ise bu telefon ülkemizde en 2.500 liraya satılacağı anlamına geliyor.

Galaxy S5’in Avrupa fiyatlandırmasına ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

s5-amazon-spainS5-Clove

kaynak: sammobile, androidheadlines

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.