Galaxy S5 İlk Gün Satışlarında Galaxy S4’ü Geride Bıraktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung, şubat ayında düzenlenen Dünya Mobil Kongresinde lanse ettiği Galaxy S5’i 11 Nisan itibariyle Türkiye’nin de yer aldığı 125 ülkede resmen piyasaya sundu. Avrupa fiyatı 599€, Amerika fiyatı 699$ olan üst sınıf akıllı telefon ülkemizde ise 2.199 (16GB) ve 2.299 (32GB) liralık fiyatlarla satışa sunuldu.

teknik destek

İlk gün satışlarının geride kalmasıyla beraber Güney Kore’den gelen raporlar Galaxy S5’in ilk günde önemli bir satış başarısı gösterdiğini belirtiyor. Satışlara ilişkin yayınlanan rapora göre Galaxy S5 ilk gün satışlarında Galaxy S4’ten %30 oranında daha fazla satış işlemi gerçekleştirdi. Samsung’un iddiasına göre Galaxy S5 birçok mağazada kısa süre içerisinde tükenmiş, bu durum olmasa sayının daha yüksek olacağı ifade ediliyor. Paris, Londra ve Amsterdam gibi Avrupa’nın önde gelen şehirlerinde yüzlerce kullanıcı Samsung’un son amiral gemisini satın almak için mağaza önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Galaxy S5’in birçok özelliği eleştirilse de ilk gün satışlarında Galaxy S4’ten daha fazla satış elde etmesi normal karşılanabilir. Zira Galaxy S5 ilk günde 125 ülkede, Galaxy S4 ise 60 ülkede satışa sunuldu. Daha geniş bir coğrafyada satışa sunulan haliyle daha fazla kullanıcıya ulaşan Galaxy S5’in %30 oranında fazla satış yapması bir başarı mı başarısızlık mı buna siz karar verin.

Halihazırda 125 ülkede resmen piyasada bulunan Galaxy S5 önümüzdeki birkaç gün içerisinde 25 ülkede daha satışa sunulacak. Bununla birlikte telefonun satışa sunulduğu ülkede sayısı 150’ye yükselmiş olacak.

gsmarena_001

kaynak: gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!