Galaxy S5 Kılıfları Satışa Sunuldu, İki Farklı Galaxy S5 Bizleri Bekliyor!

media 15507

Samsung en dikkat çeken telefonları Galaxy S ve Galaxy Note serilerinde genel anlamda LTE modemi dolayısıyla farklı işlemcilere yer verdi. Son olarak Galaxy S4 ve Galaxy Note 3’te de benzer durum yaşanmış ve Güney Koreli üretici 3G’nin hakim olduğu pazarlarda kendi geliştirdiği Exynos, LTE bağlantısının var olduğu ülkelerde ise Qualcomm işlemcilere yer verdi.

teknik destek

Söz konusu Galaxy S5’e geldiğinde ise durum değişecek gibi görünüyor. Zira gelen haberlere göre Samsung ekran, işlemci, kamera gibi bileşenlerin yanında tasarım noktasında da farklılık sunan iki farklı Galaxy S5 karşımıza çıkaracak.

Galaxy S5 ve Galaxy S5 Premium isimlerini alacak modeller arasında Premium daha üstün teknik özelliklere sahip olacak ve hatta Spigen firmasının satışa sunduğu kılıflara bakıldığında tuş yapısı itibariyle de farklı olacak. Daha önce Nexus 5 ve Galaxy Note 3 kılıflarını da satışa sunarak telefonların tasarımları hakkında ipuçları vere Spigen firmasının Amazon üzerinde satışa sunduğu kılıflarda Galaxy S5 ve Galaxy S5 Premium modellerinden birinin fiziksel home butonuna sahip olduğu görülüyor. Parmak izi tarayıcısının da telefonda var olduğu hesaba katıldığında fiziksel butona sahip model Galaxy S5 Premium olabilir.

Galaxy S5 Premium’da 5.25-inç boyutunda 2K çözünürlüklü ekran, 20MP çözünürlüğe sahip arka kamera, 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800′ün en hızlı ve güçlü çözümü olan MSM8974AC işlemci, 3.000mAh kapasiteli pil, Android 4.4 KitKat ve yeni nesil TouchWiz kullanıcı arayüzüne sahip olması bekleniyor.

Daha düşük donanımlı Galaxy S5’te ise Full HD ekran, 16MP çözünürlüklü ark kamera ve Exynos işlemcinin yer alması bekleniyor.

Galaxy S5’in resmiyet kazanmasına sayılı günler kalırken, Samsung telefon için ilk tanıtım videosuna yayınladı. Söz konusu video ön planda ise ıslak ve su temalarının işlendiğini görüyoruz. Bu da telefonun su geçirmez bir yapı sergileyeceğini gösteriyor. Videoya ve satışa sunulan kılıflara alt bölümden göz atabilirsiniz.

y42eQJmGbxk” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

gsmarena_003gsmarena_004gsmarena_005gsmarena_006

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın