Galaxy S5 LTE-A, Avrupa’ya Quad HD Ekrandan Yoksun Olarak Gelecek

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Geçtiğimiz yıl Galaxy S4’ü daha güçlü bir işlemciyle bir kez daha piyasaya sunan Samsung benzer bir planlamayı bu yıl Galaxy S5 için de öngördü. Galaxy S5 LTE-A haziran ayında daha güçlü işlemci ve daha yüksek çözünürlüklü bir ekranla resmiyet kazandı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Snapdragon 805 işlemcili ve Quad HD çözünürlüklü ekrana sahip Galaxy S5 LTE-A şu an sadece Güney Kore piyasasında mevcut ancak telefonun çok yakında Avrupa’ya uğraması bekleniyor. Galaxy S5 LTE-A’ın farklı bir versiyonu test kriterinde SM-G901 kod numarasıyla kendisini gösterdi.

Yayınlanan teknik özellik tablosunda Avrupa’ya gelecek olan modelde Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED yerine Full HD ekranın yer alacağı görülüyor. Neyse ki Snapdragon 805 işlemci hala telefonda mevcut görünüyor.

Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi ve en güncel TouchWiz kullanıcı arayüzünü beraberinde getirecek üst düzey akıllı telefonun işlemci birimini Krait 450 mimarisine sahip dört çekirdekli 2.5GHz’de çalışan Snapdragon 805 işlemci ve Adreno 420 GPU oluşturacak. Bunun dışında telefonda 2GB RAM, 16GB depolama, hafıza kart desteği, 16MP çözünürlüklü arka kamera ve 2MP ön kamera yer alacak.

Samsung-Galaxy-S5-SM-G901-Benchmark-GFXBench

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak