Galaxy S5 Mini Göründü!

Samsung’un amiral gemisinin farklı versiyonlarını pazara sunması belki çeşitlilik anlamında pazarda işe yarasa da bu çeşitlilik günün sonunda kullanıcıların telefonlarına yazılım güncellemesi alamamalarına sebep olmakta. Örneğin Galaxy S4 Active, Galaxy S4 Zoom ve Galaxy S4 Mini ile ilgili şu anda resmi bir güncelleme takvimini ben aradıysam da ulaşamadım. Yani bu bir sürü telefon satış anlamında belli bir kesime hitap etse de bu kesim güncellemelerden yararlanamadığı için sürekli olarak telefonlarının eskidiğini düşünüyorlar.

teknik destek

Galaxy S5 daha çıkmadan, Galaxy S5 Mini ve Neo gibi modellerden konuşulmaya başlandı. Bunun iyi mi yoksa kötü mü olduğuna siz karar verin ama Samsung sunucularında Galaxy S5 Mini’ye ait olabileceği bir User Agent Profiline rastlandı.

Galaxy S5 Mini

Buradan anlayabildiğimiz kadarıyla SM-G750A kodu ile AT& için geliştirilecek olan telefonun HD ekrana sahip olacağını anlayabiliyoruz. Samsung’ta Sony gibi Mini yada Compact modelinde daha fazla performans sağlayabilecek 1280×720 piksel çözünürlüğü kullanacak. Telefona Snapdragon 800’ün eşlik edeceğini düşünmek Özellikle 801 piyasadayken ve 805’in de eli kulağındayken yanlış olmayacaktır. Telefonun Android 4.4 ile gelmesi ise muhtemel bir olasılık olsa da haberin kaynağı Galaxy S5 Neo yada Mini’nin Android 4.3 ile gelebileceğini belirtiyor.

11 Nisanda piyasaya sürülecek olan Galaxy S5’in hemen ardından Galaxy S5 Mininin de satışa sunulacağı düşünülüyor. Telefonun neler getireceğini ve fiyatını da o zaman göreceğiz ama yurt dışında 620 €’ya satılan Galaxy S5’in ve halefi Galaxy S5 Mini’nin fiyatını yakın bir süre içinde görebileceğiz. Galaxy S5 Mini hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: androidheadlines

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir