Galaxy S5 mini ilk Kez Görüntülendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son birkaç yıldır amiral gemisi cihaz adı altında bol ürün sunan Samsung’un bu sayede her kategori ve fiyat aralığında bir akıllı telefon hazırladığı bilinmektedir. Galaxy S5 tanıtımı sonrası Active, Zoom ve mini iddiaları vakit kaybetmeden dolaşmaya başladı. Zoom modeli isim değiştirerek Galaxy K adı altında piyasaya sunulurken, Galaxy S5 Active ise saatler önce Amerikalı operatör AT&T tarafından resmen duyuruldu.

teknik destek

Sırada beklenen telefon Galaxy S5 mini. İthalat verilerinde ve kimi kriter testlerinde ortaya çıkan Galaxy S5 mini cephesinden ilk defa birkaç görüntü yayınlandı. Sızdırılan resimlere göre Galaxy S5 mini delikli arka kapaktan tutunda tüm tasarım detaylarını abisi Galaxy S5’ten alıyor. Yine resimlerden anlaşıldığı kadarıyla Samsung, Galaxy S5’te yer verdiği çekirdek uygulamalardan taviz vermeyerek, parmak izi tarayıcısı ve kalp hızı ölçüm sensörünü mini modele de taşımış. Ayrıca çıkarılan arka kapaktan Galaxy S5 mini’nin suya karşı dayanıklı bir yapı sergileyeceği anlaşılmaktadır.

Telefonda yer alması muhtemel teknik özelliklerden söz edecek olursak; 4.5-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran,1.4GHz’de çalışan dört çekirdekli Exynos 3470 işlemci, 450MHz’de çalışan Mali-400MP4 GPU, 1080p Full HD çözünürlüklü video kayıt yapan 8MP arka ve 2.1 MP ön kamera, 16GB depolama ve microSD kart desteği öne çıkan özellikler olacak. RAM miktarı belirtilmese de, 1.5GB seviyesinde olması bekleniyor.

Android 4.4.2 ve en güncel TouchWiz kullanıcı arayüzünü beraberinde getirecek telefonda Ultra güç tasarruf Modu, Özel Mod ve Çocuk Modu da yer alacak.

GalaxyS5Mini-13GalaxyS5Mini-71GalaxyS5Mini-12

kaynak: sammobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir