Galaxy S5 mini’nin Özellikleri Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl Galaxy S4’ün birçok versiyonunu piyasaya sunan Samsung bu yıl da benzer bir planlama içerisine girecek. Galaxy S5 ailesinde yer alacak ilk ürünlerin Galaxy S5 Zoom ve Galaxy S5 mini olması bekleniyor. Bir süredir kargo bilgilerinde User Agent Profilinde rastladığımız Galaxy S5 mini’nin teknik özellikleri de şekillenmeye başladı.

teknik destek

SamMobile kaynaklarının bir süre önce teyit ettiği mini akıllı telefonun bu defa teknik özellikleri yayınlandı. Xperia Z1 Copmact ile mini akıllı telefonlar arasında fark oluşturmayı başaran Sony’i halihazırda takip eden farklı bir üretici bu yıl da olmayacak gibi görünüyor. Samsung, Galaxy S5 ile Xperia Z1 Compact’tan ziyade diğer mini cihazlarla rekabet edecek bir ürün oluşturmayı uygun görecek.

4.5-inç boyutunda 720p çözünürlüklü Super AMOLED ekranın yer alacağı SM-G800 kod adlı Galaxy S5 mini Qualcomm cephesinden dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisiyle güçlendirilecek. Android 4.4 KitKat işletim sistemi ve en günce TouchWiz kullanıcı arayüzünü beraberinde getirecek mini cihazda 8MP çözünürlüklü arka kamera ve 2MP ön kamera yer bulacak.

1.5GB RAM, 16GB depolama, microSD kart desteği, IR blaster ve 2.100mAh kapasiteli pil Galaxy S5 mini’nin öne çıkan diğer özelliklerini oluştururken, cihazda kalp hızı ölçüm ve parmak izi sensörünün yer alıp almayacağı henüz bilinmiyor. Galaxy S5’i IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı bir yapıda sunan Samsung’un Galaxy S5 mini’de de suya karşı dayanıklı bir yapı oluşturması bekleniyor.

Haziran ayında piyasaya sunulacak telefon ilişkin ilerleyen günlerde bazı detayların daha netlik kazanması bekleniyor.

kaynak: sammobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!